Son Dakika

CUMHUR İTTİFAKINI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ

“Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” prog-ramı kapsamında Amasya’yı ziyaret eden MHP Genel Baş-kan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, 20.11.2021 Cumartesi günü Grand Ottoman da kahvaltılı bir prog-ram düzenledi.
Düzenlenen Adım Adım 2023 İl İl Anadolu programına MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, MHP MYK Üyeleri, MHP Amasya İl Başkanı ve Yönetimi, Amasya Ülkü Ocakları Baş-kanı ve partililer katıldı.
MHP Genel Baş-kan Yardımcısı Yaşar Yıldırım düzenlenen programda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Tüm dün-yayı iki yıldır etkisi altına alan pandemi den dolayı tüm dün-yada üretim durdu. Bunun bedeli tüm dünyada yaşanan ekonomik çöküntüdür. Otomotiv sektörü şu anda durmak üzere neden çip denilen aleti üreten firma pande-miden dolayı üretimi durdurdu. Ardından tüm dünyada doğal-gaza %400 zam geldi niye onun hazırlığında pandemi den dolayı yapılmadığı için şu anda Avrupa’da doğal-gaz sıkıntısı var. Dünyada ekonomi durdu, pandemi den dolayı bu dünya liderlerinin beceriksiz-liğinden değil. Temenimiz bu durum kontrol altına alınsın yeniden başa dönelim. Ekonominin düzeltmenin yo-lu salgın hastalığı durdur-maktır, aksi takdirde dükkanı, fabrikayı kapatır daha kötü bir hale gelirsiniz. Türkiye’de de benzer tablo ile karşı karşıyayız. Kötü yönetimden kaynaklanan bir ekonomik kriz söz konusu değil dünyadaki ekonomik etkiden dolayı Türkiye eko-nomisine yansımasıdır. Yağ bulamıyorsunuz çünkü üretim yok, ilaç bulamıyor-sunuz çünkü üretim yok, az üretiliyor. Aşıya ulaşamayan milyonlarca insan var parası yok, parası var olan aşıyı oluyor. Yani dünyada bir ekonomik kriz var. Ama siyaset yapıyoruz siyasetçi bu tür fırsatları değerlen-dirir. Art niyetli olarak ta değerlendirir. İşte bugün Türkiye’de de yaşadığımız dolar çıkar, ama faiz düştü. Faiz bundan bir yıl evvel yüzde 25 iken bugün yüzde 15’e indi. Yatırım devam ediyor. Cari açığın kapanıyor. Yani nedir aldığından sat-tığın aradaki mesafe kısalıyor. Devletin ayakları üzerinde duran ekonomik sisteminde bir sıkıntı yok ama dünyadaki ekonomik sıkıntılar ve çökmelerden, Türkiye ile özel olarak dünyadaki haçlı sisteminin uğramasından dolayı zaman zaman dolar iner, çıkar. Dünyadaki bu küresel hadiseyi elbette ki bizim siyasetçimiz kullanacak, siyaset yapıyoruz. O da gele-cek, ‘Açız aç’ diye gezecek. Bingöl’de yanında getirdiği de şehit ailesine sövecek. Özellikle tembihleyecekler, ‘Esnafa girdiğimizde ne diye-ceksin?’. ‘Dükkân kirasını ödeyemiyorum’ diyeceksin, ‘Çocuğuma süt alamıyorum’ diye bağıracaksın.
Kaos ortamı oluşacak. Bunu yapıyorlar, yapacaklar. Herkes kendine yakışanı ve görevini yapacak. Bizim arzumuz şudur siyaset yaparken dışarıda ki siyaset farklı bir hadisedir.
İçerideki siyaset daha farklı bir siyasettir. Türkiye’nin içinde siyasetçiler olarak, partiler olarak elbette görüş ayrılık-larımız vardır ama Türkiye’-nin dünyadaki menfaatleri söz konusu olduğu andan itibaren bütün siyasi parti-lerin aynı noktada olması gerekir o farklı bir iştir. Bizim endişemiz işte tam burada. Türkiye çok şükür güvenli bir ülkedir. Evimizde bugün yavan ekmek yeriz, yarın yağlı ekmek yeriz ama bizim ekmeğimizi almaya kimse cesaret edemez, kim-senin de gücü yetmez. Türki-ye’ye Suriye’den gelenlerin hepsi fakir fukara mı? Türkiye’ye Gelenlerin çoğu zengin. Malını koruyamadı, canını koruyamadı, namu-sunu koruyamadın, parasını koruyamadı kaçtı. Güvenlik yoktu çünkü. Biz güvenlikçi partiyiz, güvenliğin olmadığı yerde mülkiyetin olmaz hiçbir şeyin olmaz. Türkiye, son 5 yıldır terörle verdiği mücadelede sonuç almıştır. 10 bine yakın PKK’lı terörist sayısı 130’lara inmiştir. İninden kafasını kim çıkarırsa kafasına sıkıyorlar. Türkiye güvenli bir ülke haline geldi. Terör unsurlarını sınırlarımızın dışına çıkardık, şimdi burada birlik ve beraberlikte fayda var. Olmadığı zaman sıkıntı gelir. Şimdi bizim endişemiz şu ben HDP ve PKK’dan korkmam, onu biliyorum. Ben gavurdan korkmam. Ben gavura yardım eden ve ‘Müslüman’ım’ diye gezen-lerden korkarım. Gavur gavurdur, PKK PKK’dır, HDP HDP’dir. Onun bize yaptığı 38 yıldır malum. PKK’nın hedefi Türkiye topraklarında bir Kürdistan terör devleti kurmak. PKK amacına gidebilmek için siyasi parti, dernekler, çeşitli sivil toplum örgütleri kurmuştur. İleri demokrasi, demokrasi özgürleşme gibi çok şatafatlı kelimelerle pro-paganda yaparlar. Şimdi bu PKK’nın partisini, liderini, militanlarını biliyoruz. Partisi HDP devam ediyor. Bizim endişemiz HDP’den değil, onun eş güdümüne giren CHP’dir. CHP meclisten geçirilen tezkereye hayır oyu verdi. Aynı tezkereye 2019,2020 yıllarında evet dedi, ama 2021 yılında bu tezkereye geldi bugün hayır dedi. Aslı HDP’nin eş güdümüne girmek. Bu ne için yapılıyor, demokratikleşme için, helal-leşme için yapılıyor. Kimle helal oluyorsun PKK ile. Şimdi endişemiz bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Nutuk” kitabında 3 cephe var. Birinci cephe askerin savaştığı cephe ikinci cephe millet cephesidir. Üçüncü cephe meclistir. Meclisin duyguları, davranışları da düşmanınızın moralini de bozar moralde verir. Meclisteki bu kararla yüzde 35’lik kesim PKK’nın yanında olduğunu ortaya koymuştur. Arkasından Abdi Şahin Kobani olarak nitelendirilen şahıs umut verici gelişme diye nitelen-dirmiştir.
CHP PKK’ya can suyu olmuştur. Endişemiz bu sıkıntımız da bu Yarın dolar düşer yağımız ekmeğimiz bollaşır sıkıntı değil yağlı yavanda yeriz. Ama bu ülke bölünür parçalanırsa ne can, ne mal, ne namus güvenliğimiz kalır, ne de dünya da bizi yaşattılar. Çünkü dünyada haç ile hilalin savaşı var. Türkiye hilali temsil etmektedir. Bir üst akıl geldi Türkiye’de solu iktidar edebilmek için sağın oylarını sola kaydırdı. Ker-vanın en önde başı HDP, arkasında CHP, arkasında İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA, Gelecek Partisi geliyor. Şimdi strateji 2023 yılındaki seçimde şimdi hedefleri HDP, CHP, İYİ Parti, Saadet, Deva ve Gelecek partisi birleşerek cumhur ittifakını bitirmek. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine bu herhangi birini cumhurbaşkanı yapmak. Oyun büyük. Bunların hepsi aşılır. Bunları aşacağız. Bunları cumhur ittifakı aşar. Bunalımlı günler geçiyoruz bu virüsü yenmeden hiçbir sıkıntı geçmez. Sizden isteğim yalan dolan sözlere sosyal medyada dolaşan her şeye inanmayın. 2023 seçimleri ülkemiz için çok önemli. İki kişiye güvenecek-siniz Devlet Bahçeli ve Tayyip Erdoğan’a güvene-ceksiniz. Sonuç burada Türkiye devleti oluyor. 2023 yol ayrımında Cumhur-başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçeceğiz cumhur ittifakını daha da güçlendireceğiz.”ifadelerini belirtti

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı