Gündem

Cumhuriyetimizi, demokrasi ile taçlandıracağız!

Bugün yurdun dört bir yanında zaferin 99. yılı nedeniyle Atatürk ve Türk ordusunun elde ettiği zafer bir kez daha gururla kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi Yavuz Selim meydanında basın açıklamasında bulundu.
Başkan Sevindi yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 26 Ağustos günü Büyük Taarruz ile atılan ilk adım, bundan tam 99 yıl önce, tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri ile taçlanmış; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, egemen güçlerin prangalarından kurtulacak tam bağımsızlığa kavuşmuştur.”dedi
Bu kutlu mücadelenin başkomutanı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Bağımsız ve müstakil olarak sonsuza kadar bir arada yaşama irademizin en önemli göster-gesidir.
30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Aziz Milleti-mizin, şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.
Mukaddes vatanımızın, milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, milletimizin hürriyet ve istiklali uğruna verilen büyük mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 99. Yıldönümünde; başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı