Son Dakika

Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK vefatının 82. Yılında Çeşitli Programlarla Anıldı

Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK vefatının 82. Yılında Çeşitli Programlarla Anıldı

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82. yıl-dönümünde çeşitli programlarla anıldı. Tö-renlere Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Ko-mutanı Alb. Mehmet Atlı, Amasya Belediye Başkan V. Ahmet Aydın, il protokolü, gaziler, sivil toplum kuruluş-larının temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.
Anma etkinlikleri kapsamında ilk tören saat 09.05’de Yavuz Selim Meydanındaki Atatürk anıtında yapıldı. Atatürk Anıtına çe-lenklerin sunulmasının ardından bayraklar yarıya inerken, Atatürk’ün manevi huzu-runda saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile Yavuz Selim Meydanındaki tören sona erdi.
Anma etkinlikleri kapsamında ikinci tö-ren ise Belediye Kültür Merkezinde dü-zenlendi. Törende Özel Kutlubey Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler ve Ata-türk’ün sevdiği eserler seslendirilerek, ha-yatını anlatan bir sinevizyon gösterisi iz-lendi. Programının sonunda Özel Kutlubey Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine hazırladıkları anlamlı program için teşekkür eden Vali Mustafa Masatlı öğrenci ve öğ-retmenlere çiçek verdi. Anma etkinlikleri çerçevesinde son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Atatürk’ün ilk kez gün yüzüne çıkan 40 fo-toğrafından oluşan ’10 Kasım Anılarla Atatürk’ adlı fotoğraf sergisi Arkeoloji Mü-zesinde ziyarete açıldı.
Sergiyi gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Mustafa Masatlı Kültür ve Turizm Ba-kanlığı tarafından hazırlanan serginin ül-kemizin yalnızca 15 ilinde halkla buluş-tuğunu ifade ederek, Cumhuriyete giden yolda önemli bir yer tutan Amasya’da böyle anlamlı bir serginin açılmasından me-mnuniyet duyduğunu belirterek, serginin 20 Kasım 2020 tarihine kadar halkımızın zi-yaretine açık olacağını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.