Son Dakika

“Cumhuriyetin 98. Yıl Dönümünü Milletçe Gurur ve Heyecanla Kutluyoruz”

Amasya Valisi Mustafa MASATLI;,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Masatlı mesajında şu ifadelere yer verdi;Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. Yıl Dönümünü milletçe gurur Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. Yıl Dönümünü milletçe gurur ve heyecanla kutluyoruz.
Kurtuluş Savaşımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen Aziz Milletimizin vatan sevgisiyle, her safhası eşsiz kahra-manlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuç-lanmıştır.
Bu büyük zaferin sonucunda geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir Ülke ve Cumhuriyet bizlere armağan edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı, Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, Milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.
Bugün Ülkemiz gelişen ekonomisi, güçlü ordusu, yetişmiş insan kaynağı ile uluslararası alanda giderek daha saygın bir konuma gelmiştir. Türk Milletinin Cum-huriyetimizi sonsuza kadar yaşama azmi ve sarsılmaz iradesi tüm zorlukları aşmamızda bizlere rehber olacaktır.
Bu Ülkenin ortak geçmişi ve geleceğini paylaşan, tasada ve sevinçte bir olan fertleri olarak, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, Cumhuriyeti ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakan atalarımıza ve gelecek nesil-lerimize karşı borcumuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı’nda, 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rah-met ve minnetle anıyor, kahraman Gazilerimize ise sağlık ve huzur dolu uzun ömürler diliyorum.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı