Son Dakika

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Amasya merkezinde taşımalı eğitim kapsa-mında okul servis araçları, şoförleri ve rehber perso-nelleri İl Millî Eğitim Mü-dürlüğü, İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekip-lerimiz tarafından denet-leniyor.
İlimiz merkezinde taşımalı eğitim kap-samında okullarına servislerle gelen öğrenci-lerin güvenli ve kurallara uygun şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçları, şoförleri ve rehber personelleri İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Jan-darma ve Emniyet Müdür-lüğü ekipleri tarafından denetleniyor.Servis araçlarının belirlenen güzergâhları üzerinde gerçekleştirilen denetim uygulamalarında 30.11.2021 tarihine kadar ilimiz merkezinde hizmet veren 269 aracın kontrolü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL başkanlığında kolluk kuvvetleri ve görevli personelden oluşan komisyon tarafından gerçekleştirildi. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servisleri Araçlarının Yönetmeliği ile Covid- 19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi çerçevesinde yapılan denetimlerde eksiklikleri olduğu tespit edilen araçlara gerekli uyarılar yapılarak cezai işlemler uygulandı.
Yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN; ”Öğrencilerimizin güvenle okullarına ulaşımlarının sağlanması için gerekli rehberlik ve denetimler görevli personelimiz, kolluk kuvvetlerimizin eş güdümlü çalışmalarıyla devam ediyor. 2021- 2022 eğitim öğretim yılı boyunca farklı güzergâhlarda denetimler gerçekleştiriyoruz. Bu denetlemeler sonucu eksiklikleri tespit ederek gerektiğinde uyarıyoruz veya cezai işlem uyguluyoruz.” dedi. Denetimde görev alan kolluk kuvvetlerine ve Müdürlüğümüz personeline teşekkür eden İl Müdürü COŞKUN, öğrencilerimizin trafikte güvenli ve sağlıklı ulaşımlarının kesintisiz sağlanmasına yönelik gerçekleştirilen denetimlerin belirli periyotlarla devam edeceğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı