Son Dakika

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ergen,

Genç Ve Dinamik Bir Partiyiz

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ergen, MYK üyesi ve İl Koordinatörü Kadriye Esra Aygün ile İl Başkanı Ahmet Melih Şeker, Merkez İlçe Başkanı Mahmut Sami Sözen, Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Genel Başkan Yardımcısı Ergen yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Bugün sağ çalışmaları çerçevesinde Amasyadayız. Burada sizlerle birlikte partimizin iletişimle ilgili görüşlerini konuşacağız.
Bugün biz buradaysak 81 İlde de Genel Başkan yardım-cılarımız,yönetim kurulu üyelerimiz sağ çalışmasında.
Buradaki amacımız ürettiğimiz politikaları partimizin görüşlerini sahada vatandaşlarımızla beraber konuşarak onları dinleyerek iletişim halinde olmak bu vesileyle top-lantı yapmak istedik.
Tarım eylem Planı açıkladık. Başkanlığımızın bir sektör hakkındaki kapsamlı bir eylem planıdır.
Partimizin 90 günde 360 günde yapacaklarını açık-laması için belli bir lansman vesilesiyle devam edecek.
Sosyal politikaları,Bilişim politikaları,Hukuk politi-kaları şeklinde ilerleyen bir süreç olacak Burda bizim 90 günde 360 günde yapabileceklerimize söylemek istiyoruz.
Telafi eğitim programı ile ilgili önerilerimizi sıra-ladık.Eğitim şu anda herkesin dokunduğu süreç 1 buçuk senedir de EBA üzerinden eğitim sisteminin bir parçasıyız.
Burda nelerin yapılması gerekir? Eğitim kaybı olan çocukların nasıl telafi edilir noktasında 19 tane öneri sıra-ladık. Bunlardan bir tanesi Telafi biriminin kurulması ve uzun vadeli de Afad gibi Afad eğitim yönetim kurulmasını istiyoruz.
Eğitimden kopan nesillerin belki şu anda gelecek sene bunun zararını göremeyiz ama 20 sene sonra bunu görebiliriz.
Türkiye’nin Genç Nüfusuyla potansiyeli ver bunu kulla-nabilirsek ne mutlu bize dünya çapında bir yere gelir. Bizim amacımız bi anlamda teknoloji temelli bir ekonomiyi doğurabilmek ve bunun etrafında şekillenen toplumsal ha-yatın parçasını ülkemize yapım olmasını istiyoruz.
Türkiye genç nüfusunu kas gücüyle değil akıl gücüyle teknoloji temelli,girişimcilik temelli alt yapısını oluş-turması gerekir. Bu devlet organizasyonu olmasa bile dünya çapında işler yaratıyor.
Bu alttaki genç nüfusun üstte çıkmış buzdağının üstteki kısımlardır.
Eğer bunu sistematik bi şekilde yarattık bu cenheri çıkarabilirsen kat ve kat fazlasını görcez. Bütün dünyada 20 yıldır ilk 10 ve ilk 20 deki şirketler yer değiştirdi.
Ülkemizde bu dönüşüm olmadı ülkemizde bu dönü-şümün olması içinde hem eğitim sisteminin hem finans sisteminin hemde devletin bakış açısının değişmesi gere-kiyor.
Böyle bir paradigma değişikliğinde yapılacak parti ola-rak DEVA partisini görüyoruz.
Genel Başkanımız Ali Babacan’ı görüyoruz 81 ilde örgüt-lendik. 600 küsür ilçede alt yapımız var.
Genç ve dinamik bir partiyiz.”dedi ben siyasetin Z kuşa-ğı olarak tanımlıyorum Deva partisini.”şeklinde konuştu
İl Koordinatörü Kadriye Esra Aygün ise; her ay Amasya’ya geleceğiz. “Partimizin çalışmaları hakkında siz-lere bilgi sunacağız” dedi.
Daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Ergen basın men-suplarının sorularını cevaplandırdı.ve sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı