Gündem

DEVLETİMİZ DAİMA KİMSESİZLERİN YANINDA OLACAKTIR

Amasya Valisi Mustafa Masatlı ile eşi Esra Masatlı Hanımefendi, düzenli olarak gerçekleştirdikleri sosyal ziyaret-lere devam ediyorlar.
Şehit ailelerimizi, ulu çınarlarımızı, koruyucu aileleri-mizi hanelerinde ziyaret ederek, istek ve ihtiyaçlarını soran ve durumlarını yerinde tespit eden Valimiz, ihtiyaçlarının karşılan-ması ve problemlerinin çözümü için gerekli kurumlara talimatlar veriyor.
Bu kapsamda, Aziz Şehidimiz Jandarma Er Eraslan Güngör’ün anne ve babasını Keçili köyündeki hanelerinde, yaşlı-lığa bağlı birtakım rahatsızlıkları bu-lunan ulu çınarlarımız 80 yaşındaki Niyazi Keleş amcamız ile eşi Zehra teyzemizi, 3 yaşındaki kız çocuğu-muzun koruyucu ailesi olan Hatice-İdris Lap çiftini ziyaret eden Vali Mustafa Masatlı ile eşi Esra Masatlı Hanımefendi, ailelerimizle yakından ilgilenerek sohbet ettiler.Vali Mustafa Masatlı, Şehit aileleri-mizin, Gazilerimizin, öksüz, yetim, engelli ve yaşlı bireylerimizin daima yanında olunacağını vurgulayarak şunları ifade etti: “Son yıllarda sosyal hizmetler alanında Ülkemize çağ atlatan birçok proje ve uygulama hayata geçirilmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğündeki hükümetlerimiz deza-vantajlı gruplara yönelik çalışmalarıyla Ülkemizde ilklere imza atmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıca bizlere şehit ailelerinin, öksüz ve yetimlerin, yaşlı-larımızın ve engellilerimizin durumlarını daima takip etmemizi talimatlandırmıştır. Bizde bu ziyaretleri asli görevlerimiz arasında sayıyor ve Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ailelerimize iletiyoruz.
Amasya’mızda da Devletimizin yardım eline ihtiyaç duyan herkesi tespit etmek ve ihtiyaç duydukları desteği kendilerine sağlamak için tüm kurum, kuruluş ve görevlilerimiz vatandaşları-mızın hizmetindedir.
İlimizin yöneticileri olarak bizler de sosyal devlet olmanın bir gereği olarak yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın daima yanında olacak ve onlardan hayır dualarını talep etmeye devam edeceğiz.”
Ziyaretlerde ayrıca Vali Mustafa Masatlı, ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için ilgili kurumlara talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.