Son Dakika

Devletimiz daima şehit ailelerinin, kimsesizlerin, engellilerin ve yaşlılarımızın yanında olacaktır

Devletimiz daima şehit ailelerinin, kimsesizlerin, engellilerin ve yaşlılarımızın yanında olacaktır

Vali Mustafa MASATLI, Esra MASATLI Ha-nımefendi ile birlikte Şehit Başkomiser Hüseyin HATİPOĞLU’nun anne ve babası Adeviye – İlyas HATİPOĞLU, bedensel en-gelli Elif ŞAHİN, çeşitli rahatsızlıkları bu-lunan 74 yaşındaki Emine BAL teyzemiz ile babalarını kaybeden İlknur ve Ali KIRIKTAŞ kardeşlere ziyaretlerde bulundu.
Ailelerle yakından ilgilenerek kendileriyle sohbet eden Valimiz, devletimizin, ülkemizin bekası için canlarını feda eden aziz şehit-lerimizin emanetleri olan ailelerinin, öksüz, yetim, engelli, yaşlı ve hasta bireylerimizin daima yanında olacağını ifade etti.
Son 18 yılda sosyal hizmetler alanında ülkemize çağ atlatan birçok projenin hayata geçirildiğini de belirten Vali Mustafa MASATLI ayrıca şunları söyledi:“Sayın Cum-hurbaşkanımızın öncülüğündeki hüküme-timiz dezavantajlı gruplara yönelik çalışma-larıyla ülkemizde ilklere imza atmıştır. Yaşlı bakım aylığından, koruyucu aile programına, engellilerimizin kamuda yoğun şekilde istih-damından, şiddet mağduru kadınlarımıza yö-nelik çalışmalara kadar çeşitli projelerle devl-etin sıcak yardım eline ihtiyaç duyan herkese kucak açılmıştır. Bizde bu doğrultuda ilimiz-deki yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yav-rularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bunu en temel görevimiz olarak görmek-teyim. Bu vesileyle ilimizdeki, ülkemizdeki ve tüm mazlum coğrafyalardaki kimsesizlere sahip çıkarak, onların haklarını savunan,-Sa-yın Cumhurbaşkanımıza ve bu çalışmalarda emeği geçen bakanlarımıza Amasyalılar adı-na şükranlarımızı sunuyorum.”
Vali Mustafa MASATLI ayrıca ziyaret edi-len ailelere çeşitli hediyeler vererek, aile-lerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için ilgili kurumlara tali-matlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı