Gündem

DİJİTAL EHLİYET TSO’DAN VERİLMEYE BAŞLANDI

TSO Başkanı Turgut Aksu, “Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca yaptığımız girişimler neticesinde, sayısal takograf(Dijital Ehliyet) hizmetinin yetkisini alarak, artık bu işlemler Suluova Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek. Esnafımıza hayırlı olsun.” dedi.

Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, hizmet çeşitliliğinin artırılması kapsamında yaptığı girişimler neticesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından odalar bünyesinde gerçekleştirilen sayısal takograf(Dijital Ehliyet) hizmetinin yetkisini aldı.  Artık bu işlemler Suluova Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek.

Yük veya yolcu taşımacılığı sektöründe, dijital ehliyet olarak anılan Sayısal Takograf Kartı hizmetinin yalnızca il merkezlerinde karşılandığını belirten Suluova TSO Başkanı Turgut Aksu, TSO olarak yaptıkları talepleri doğrultusunda, TOBB ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, artık Suluova Ticaret Odasında da bu hizmetin verilmeye başlandığını duyurdu.

AKSU, Oda bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında  taşıma sektörüyle uğraşan üyeler ile vatandaşlarımızın, Sayısal Takograf için il merkezlerine gitmelerine gerek kalmayacağı kaydetti.

TSO olarak yeni bir hizmeti daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Turgut Aksu, açıklamasında; “Lojistik ve servis işiyle iştigal eden üyelerimize hizmet vermek için bir süredir talep edip yakın takibini gerçekleştirdiğimiz, sayısal takograf yani dijital ehliyet ile ilgili talebimiz TOBB ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız nezdinde kabul görerek izinlerini almış bulunmaktayız. Sayısal TakografKartı’nın yenilenmesi ve alınması bundan önce yalnızca il odaları tarafından gerçekleştirilmekteydi ve üyelerimiz bu hizmeti alabilmek için zaman ve emek kaybına uğruyorlardı inşallah en kısa zamanda K belgesini de vermeye başlayacağız. Zamanın en önemli sermaye haline geldiği günümüz ekonomisinde hayata geçirdiğimiz bu hizmet ile üyelerimize büyük kolaylık sağlamış olduk. Oda olarak girişimlerimiz sayesinde artık bölgemizde bu konuda faaliyette bulunan tüm üyelerimiz veya üyemiz olmayan işletmeler Sayısal Takograf İşlemlerini; yani dijital ehliyet yenilemelerini odamızda yapabilecekler Bunu başarmamızda bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na üyelerimiz adına en derin şükranlarımı sunuyorum. Üyelerimize hayırlı olsun.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.