Son Dakika

Din Görevlilerinden TDV’nin iyilik konutlarına büyük destek

Din Görevlilerinden TDV’nin iyilik konutlarına büyük destek

Amasya İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticileri, İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şube Başkanı Durmuş Ayvaz’ın öncülüğünde Türkiye Diyanet Vakfı adına Suriyeli savaş mağduru ailelere yönelik Amasya’da yürütülen “İyilik Konutları” projesine tanesi 6 bin ₺ olan konutlardan 4 konut bağışlayarak destek oldular.
Din görevlilerinin her daim iyiliğin öncüsü olduğunu belirten İl Müftüsü ve TDV Amasya Şube Başkanı Durmuş Ayvaz, “Türkiye Diyanet Vakfımız, ‘Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva’ sloganı ile mağduriyetin en çok yaşandığı bölgelerin başında gelen Suriye’nin İdlib kentinde ‘İyilik Konutları’ inşa etmeye başladı. Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Din görevlilerimize yapmış oldukları bu duyarlı davranıştan dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul etsin.” Dedi.
Din Görevlileri Derneği adına bağışlanan 1 konut bedeli Din Görevlileri Derneği Başkanı Emin Çınarcı, Din Görevlilerinin bağışladığı 3 konut bedeli ise Din Görevlilerini temsilen Sami Eren tarafından İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’a teslim edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı