Son Dakika

DİYANET SEN BAŞKANI MEHMET TOPAL ALEYHTE ALGI OLUŞTURAN SÖZCÜ GAZETESİNİ KINIYORUZ

DİYANET SEN BAŞKANI MEHMET TOPAL ALEYHTE ALGI OLUŞTURAN SÖZCÜ GAZETESİNİ KINIYORUZ

Basın mensupları ile tedbirlere uygun olarak sendika binasında bir araya gelen Başkan Mehmet Topal basın açıklamasında bulundu.
Amasya Memur Sen Diyanet sen Başkanı Mehmet Topal açıklamasında;Algı Oluşturulan SÖZCÜ Gazetesini kınıyoruz sözlerini belirterek ifadesini belirtti.
EY SÖZCÜ SEN KİMİN SÖZCÜSÜSÜN?
SADECE HASTANENİN KENDİ PERSONELİ GASSALA KOVİTLİ CENAZELERİ YIKAMALARINDANDOLAYI İYİLEŞTİRME YAPILIRKEN, PANDEMİ SÜRECİNDE HİÇBİR EK ÜCRET ALMAKSIZINVATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE OLAN DİN GÖREVLİLERİMİZE %100 ZAM YAPILIYOR DİYE ALEYHTE ALGI OLUŞTURAN SÖZCÜ GAZETESİNİ KINIYORUZ.
Diyanet-Sen Amasya Şubesi sözcü gazetesi ve arkasındaki İslam düşmanı şer odakları Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki hiçbir personel pandemi sürecinde gerek kurumun ve gerekse valilik ve kaymakamlıklarca kendisine verilen Vefa Sosyal Destek Gruplarındaki görevlerde ve Filyasyon ekiplerindeki görevlerden kendi asligörevini de yapmak kaydîyle görevden kaçmamış ve verilen görevleri hakkıyla ifa etmiştir. Göreve gidip gelme ve görev esnasında hiç bir kuruş dahi ek ödeme almamıştır. Bu uydurma haberi ortayaatan sözcü gazetesini ve muhabirlerini bu toplumun en fedakar insanları olan din görevlilerinden özür dilemeye ve yapmış oldukları hatadan dönmelerini ifade ediyorum. Din görevliliği bir gönül işidir, bir sevdadır, bir yaşam biçimidir. Bunu ancak tadan bilir. Umut ediyorum ki sözcü gazetesi yaptığı hatadan bir an önce döner. Atalarımız derlerki, alma mazlumun ahını, çıkar aheste, aheste. Siz zannediyormusunuzki sizin yaptıklarınız yanınıza kar kalacak, Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Zerre kadar iyilikte, kötülükte yapmış olsanız mutlaka karşılığını göreceksiniz. O halde ortaya yalan yanlış haberler yazarak kimsenin ahını almayın sonra ayak altında telef olur, ezilirsiniz. Sapla samanı bir birinden ayıramayanlara yazıklar olsun Yazıklar olsun yalan haberlerle toplumu yönlendirenlere. Yazıklar olsun din adamlarına iftira edip, haddi aşanlara.Din görevlisi cumhuriyetin kuruluş aşamasından bugüne devletine ve miletine her an öncülük etmiştir etmeye devam etmektedir kimse din görevlisine haksız yere iftira atmaya cüret edemez” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı