BelediyeGündem

DOĞALGAZ VE SU BELEDİYEDEN

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, öğrenci evlerinde kalan üniversite öğrencilerinin doğalgaz ve su faturasını karşıla-dıkları uygulamayı bu kış döne-minde de sürdüreceklerini açıkladı.
Amasya Belediyesi tarafından Yavuz Selim Meydanı’nda düzen-lenen Zara konserinde kendi-lerinden başarı istedikleri üniver-site öğrencilerine seslenen MHP’li Belediye Başkanı Sarı, “Su paranızı biz veriyoruz. Doğalgaz paranızı da biz veriyo-ruz. Faturanızı getirip ibraz ediyorsunuz. Bizde ödüyoruz” dedi. Geçen kış başlatılan farkın-dalık çalışmasıyla öğrenci belgesi, ikametgâh belgesi ve kira kontratıyla belediyeye başvuran tüm öğrenciler su faturası ödemedikleri gibi doğalgaz bedelleri de belediye tarafından karşılanıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden “Genç Dostu Şehir” ödülü aldıklarını hatırlatan Mehmet Sarı, öğrencilerin daha rahat bir yükseköğretim hayatı sürdürmelerini istedikleri için kent merkezindeki Hilal Çorba Evinden de ücretsiz olarak yararlanabileceklerini tekrarladı.
Amasya’nın tonu 1 liralık fiyatıyla Türkiye’de en ucuz içme suyunun kullanıldığı kent oldu-ğunu belirten Sarı, önümüzdeki 30 yıllık su ihtiyacını karşılaya-cak yatırımları hayata geçirdik-lerini söyledi. Ferhat Dağı ile kent merkezi arasında konuş-lanacak teleferik projesi ihale-sinin de bu ay içerisinde yapıla-cağını dile getirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.