Gündem

DOĞRU KARARLILIKLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Bugüne kadar ülke adına attığımız tüm adımlar, attığımız adımların bile hakkın teminatıdır.”dedi
Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı açıklama-sında Karahocagil,şunları belirtti; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27’nci Dönem 6’ncı Yasama Yılı geçtiğimiz cumartesi günü açılış toplantısı ile başlamıştır.
Meclisimiz, 1 Ekim 2021’de başladığı 5. Yasama Yılı’nı sonlandırmış ve tarihinde ilk kez 6. Yasama Yılı’na geçmiştir. 20 günde, 3 ayda, 6 ayda değişen hükümetlerden, 6. Yasama yılına girmemiz gerçek-ten kayda değer, bir başka Recep Tayyip Erdoğan başarı-sıdır. 5. Yasama Yılı’nda, Meclis Genel Kurulunda, 112 birleşim ve 486 oturum gerçekleştirilmiş, 818 saat 50 dakika çalışma yapılmış, Genel Kurul, komisyonlar ve Başkanlık Divanı çalışmaları kapsamında toplam 74 bin 694 sayfa tutanak tutulmuştur.
Muhalefetin engelleme adına yaptığı tüm çalışmalara rağmen. Geride bıraktığımız 5. yasama yılına şöyle bir baktığımda; kadınlara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerinin cezalarını artıran, Nükleer enerji ve iyonlaştırıcı radyasyona ilişkin faaliyetlerin yürütülmesi sırasında uyulması gereken ilke ve esasları belirleyen, Genel seçimlerde ülke barajını yüzde 10’dan yüzde 7’ye düşüren, Denizlerimizdeki müsilaj sorununun çözümü için alınması gereken önlemlerin hukuki çerçevesini çizen, Kamu çalışanlarının özlük haklarında iyileştirmeler öngören çok önemli düzenlemelerin de bulunduğu toplam 83 kanun teklifinin yasalaşarak yürürlüğe girmesi sağlanmıştır. Tabi muhalefetin tüm bu engellemelerine rağmen, Bunlar gibi pek çok sayamadığım başarılı çalışmalar, komisyonlardan genel kurula kadar Meclis Başkanlık Divanımız, gecesini gündüzüne katarak özverili bir şekilde bu Gazi Meclis’inin çatısı altında çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Gazi Meclisimiz, bundan bir asır önce vatanın bölünmez bütünlüğü, milletinin bağımsızlığı, egemenliğin kayıtsız, şartız millete ait olduğu, asla ve kat’a cumhuriyet ve demokrasi ilkelerinden şaşmayarak kararlı duruşu ile nasıl çalışmalarını yürüttü ise, başlayan bu yeni yasama yılı ile birlikte yine ülkemizin, tüm milletimizin yararını gözetecek kanunların çıkarılması, kararların alınması ve yeni tekliflerin değerlendirilmesine devam edilecektir.
Muhalefet yine destek vermeyecek, yine engelleme adına her türlü yolu deneyecektir.
Unutmayalım ki, bu çatı altında var olduğumuz sürece, güçlü, kararlı, akıl ve bilime dayalı bir yönetim şekli ile bize yan gözle bakabilecek, bize diş bileyip üzerimize yürüyebilecek hiç bir güç olamaz.
Bu vesile ile Meclis faaliyet-lerini sürdüren biz milletvekilleri gücümüzü devletimizden, halkımızdan ve Cumhurbaş-kanımızdan aldığımızı hiç unutmayarak, ülkemiz adına doğru kararlar almak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
Şu süreçte Dünyanın büyük dönüşümler yaşadığı, kurdun kuzu postuna büründüğü yapılara karşı, Yüce Meclisimiz, dostunu düşmanını ayırt edip, stratejik adımlar atarak ve ilkelerinden sapmadan başarı ivmesini yuka-rılara taşıyarak yoluna devam edecektir.TBMM olarak güçlü bir ülke olmak adına tüm kurumlarımız ile birlikte göreve geldiğimiz günden itibaren bugünün ve yarının Türkiye’si için, milletimiz için, geleceğimiz olan çocuklarımız, gençlerimiz için çalışmaya, üretmeye, büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar ülke adına attığımız tüm adımlar, atacağımız adımların bil hakkın teminatıdır. Milletimizin refahını artırmak, hayatını kolaylaştırmak için çalışıp çabalarken, küresel kriz-lerin ağır etkileriyle de mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz. Ancak doğrudan ya da dolaylı yollar ile düşmanlık faaliyetleri-ne devam eden yada buna yeltenmek isteyenlere de İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un 3 üncü dörtlüğündeki mısraları ile; “Kükremiş sel gibiyim; bendimi çiğner, aşarım, Yırtarım dağları, enginlere sığ-mam, taşarım.” şeklinde cevap vererek hadlerini bildirmesini de biliriz.
Her dönem olduğu gibi Meclisimizin misyonunu hakkıyla yerine getirdiğine ve getirmeye devam edeceğine inanıyorum.
Dünyanın güç merkezlerinin yeniden şekillendiği, savaşların, salgının, bölünme ve kutuplaş-maların yaşandığı; restlerin çekil-diği ve güç üstünlüğü sağlamak adına, ekonomik ve siyasi krizlerin yaşatıldığı, bununla bir-likte hegemonya larını yaymaya çalışanların ve buna destek veren iç ve dış güçlerin, üstüne birde sabotajlar ile tüm dünyayı kaosa sürüklemeye çalışan yapıların tuzaklarına düşmeden önümüz-deki senenin ilk yarısında ülkemiz Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimine gidecektir.
Seçim öncesi ülkemiz ve hükümetimizin itibarına gölge düşürmeye çalışacak, çamur-laşacak, birçok fitne faaliyeti, örgüt propagandası gerçekleştirmek isteyecek terör yapıları tabi ki ellerinden geleni yapmak adına dağlardan meydanlara inecek, kapalı kapılar arkasında kanlı eylem planları hazırlığı içerisinde olacaklardır.
Ancak karşılarında dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gazi Meclisi ile devletin tüm organlarının ve vatanperverlerin olduğunu unutmasınlar.
Türklerin, çağlar ötesine uzanan istiklal ve istikbal mücadelesi herkes tarafından iyi bilinmektedir.
Osmanlı döneminde de Devletin Halkını Birlik ve Bera-berliğe Davet Ettiğinde kenetlenmek için açtığı İttihat-i İslam Sancağı altında Allah, Vatan, Namus ve Birlik için kenetlenmiş, tek bir yumruk olarak mücadele etmiş, gözünün gördüğü hiçbir şeyden korkma-yan bir millet olduğumuz da aşikardır. Bizler işte böyle bir ceddin kanını taşıyan, onların yolundan giden, düşmanına boyun eğmektense, bir avuç toprak vermek-tense, canını seve seve verip şehitlik mertebesine erişmek, bu şerefe nail olmak için savaşan bir ecdadın torunlarıyız.
Atası gibi ülkemizin bütün-lüğü, devletimizin bekası uğruna gözlerini kırpmadan sınırları-mızın içinde ve ötesinde aynı mücadeleyi sürdüren, havada, karada, denizde ve vatanın her metrekaresinde düşmanlarımıza göz açtırmayan her kademedeki askerlerimize, polislerimize, jandarmalarımıza, sahil güvenlik personelimize, istihbaratçılarımıza, güvenlik korucularımıza başarılar diliyor, Yüce yaradandan onları koru-masını, belalardan, musibetlerden esirgemesini, düşmanlara korku salması için güç ve kuvvet vermesini niyaz ediyorum.
Bu kürsüden, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne envai çeşit oyunlar ile zarar vermek isteyen, vatan topraklarına göz diken, bu küresel terör yapıları ve yandaşlarına sesleniyorum. Kulaklarınızı açın ve iyi dinleyin!
Şimdiden gerekli önlemler ve tedbirlerin alınmaya başlandığını bilin. Ülkenin huzurunu bozacak, güvenini sarsacak hiçbir eyleme fırsat vermeyeceğiz, planlayan-ların, hazırlık içinde olanların ya da yeltenenlerin hesabının yargı önünde en ağır şekilde sorulaca-ğına da emin olun.
Halkımızın özgür iradelerini kullanarak, huzur içerisinde ve demokratik bir ortamda ayrıca seçime katılacak tüm siyasi partilerin gönül rahatlığı ile bir seçimin gerçekleşmesi için hük-ümet olarak, devletimiz elinden geleni yapacaktır.
Yeni yasama yılı ile yapılacak icraatlarımızın evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras olacağını belirtiyor, 27. Dönem 6. Yasama yılının ülkemizin hedefleri ve milletimizin ihtiyaç-ları doğrultusunda hayırlı karar-lar almasını dileyerek saygılarımı sunuyorum.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.