Son Dakika

‘DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU’

'DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU’

Türk Hava Kuv-vetleri’nin akrobasi timi,12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası Festival etkinlikleri kapsamında, “Türk Yıldızları” Amasya’da gösteri uçuşu gerçek-leştirdi.
Türk Hava Kuv-vetleri’nin akrobasi timi,selamlama uçuşunda nefes kesen gösterileri şehza-deler şehrinin çizilen ay-yıldız izleyenleri gururlandırdı.
Gösteriye yoğun ilgi gösteren vatandaşlar o anları cep telefonlarıyla kaydetti.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı vatandaşlarla birlikte Amasya Ya-vuz Selim Meydanı’nda Türk Yıldızları’nın gösterilerini izledi.
Türk Yıldızları’nın gösterilerinin ardından konuş-malarında Amasya Valisi Mustafa Masatlı ; “Kurtuluştan kuruluşa Amasya şehrimiz çok önemli bir görev üstlen-miş. Bu görevi üstlenirken de ilk Cumhuriyet meşalesi burada yakılmış.
Başta bizler olmak üzere gençlerimiz ve tüm büyüklerimize 12-22 Haziran tekrar anımsatmak ve bundan sonraki nesillere aktarmak için bir çaba sarf ediyoruz. Büyük Atatürk’ün söylediği gibi İstikbal göklerdedir ifadesi ile bizler de Hava Kuvvetleri komutanlığına bir talepte bulunduk. Türk yıldızlarımızın 12-22 Haziran’da yapmış olduğumuz faaliyetlere katkı sunmasını buraya bir renk katmasını istedik. Sağ olsunlar onlarda burada güzel bir gösteri yapıyorlar”dedi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise; 12-22 Haziran bizim için değil tüm Türkiye için önemli bir hafta. Eğer 12 Haziranda burada Gazi Paşa’nın tavrı duruşu kararlılığı olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. 12 Haziran Türkiyemiz için önemli, Cumhuriyetimiz için önemli ve Amasya’mız için de fevkalade bir önemli.Biz zaten biliyorsunuz 12 Hazirana ehemniyet veriyoruz Biz burda Gazi Paşamızı canlandırdık. Tiyatro gösterileri ile aynı zamanda heyecanlandırdı. Heyecanlanmakla kalmıyoruz vatandaşımızı 12.22 Haziran arası her gün eğlendiyoruz.konserler yapıyoruz mutlu olmak Amasyalının hakkı. Bugünde burada Türk Yıldızlarının bir gösteri uçuşumuz vardı. Kahraman Türk pilotlarımıza da şükranlarımızı arz ediyoruz. Onlar için ne diyoruz, Dosta güven düşmana korku ve bize heyecan veriyorlar. Onlara da hassaten teşekkür ediyorum gösterileri fevkaladedir”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.