Eğitim

DÜNYA ŞAMPİYONUNU KUTLADI

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, Mangala Dünya Şampiyonası’nda, Dünya Şampiyonu olan Zeynep Kabalak’ı kutladı.Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, Mangala Dünya Şampiyo-nası’nda, Dünya Şampiyonu olan Zeynep Kabalak’ı kutladı.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, 16-19 Eylül tarihleri arasında Romanya’da yapılan Mangala Dünya Şampiyonası’nda, Dünya Şampiyonu olan Merzifon Fatih İlkokulu öğren-cisi ve Merzifon Akıl ve Zekâ Oyunları Kulübü Sporcusu Zeynep Kabalak’ı tebrik etti.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, yapmış olduğu açıklamada, “Türkiye 1. si olarak Türkiye’yi temsilen 16-19 Eylül tarihleri arasında Romanya’da yapılan Dünya Mangala Şampiyo-nası’na katılan Amasya Merzifon Fatih İlkokulu öğrencimiz ve Amasya Merzifon Akıl ve Zekâ Oyun-ları Kulübü Sporcumuz Zeynep Kabalak, 27 ülkenin katıldığı ülkeler arası turnuvada Kazak-istanlı, Romanyalı, Moldovalı, Kırgızistanlı ve Macaristanlı rakiplerini büyük fakla yenerek Kızlar Kategorisi’nde Dünya Mangala Şampiyonu oldu.
Erkekler Kategorisi’nde ise Amasya Merzifon Fatih İlk-okulu Sınıf Öğretmenimiz ve Merzifon Akıl ve Zekâ Oyun-ları Kulübü Antrenörü Sadık Arslan, 1. olan rakibini yen-mesine rağmen tek yenilgisini öğrencisi Zeynep Kabalak’tan alarak averajla Dünya Mangala 2. oldu.
Dünya Şampiyonu Öğrencimiz Zeynep’i, kıymetli ailesini ve öğretmenleri-ni;büyük başarısında baş aktör olan Antrenör Sınıf Öğretme-nimiz Sadık Arslan’ı ve Amasya’mızı tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.