Son Dakika

EBA MOBİL DESTEK ARACI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

EBA MOBİL DESTEK ARACI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA mobil destek aracı öğrencilerle buluştu. İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan Mobil EBA destek noktası Amasya’nın Göynücek ilçesi Alan köyündeki öğrencilerin ayağına götürüldü.
İl Kültür Turizm Müdürlüğüne ait gezici kütüphaneye gerekli elektronik altyapının eklenmesiyle hazırlanan EBA mobil destek aracı, Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, Göynücek İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdulmuttalip Ziyagil, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı tören ile hizmete girdi.
Hazırlanan EBA mobil Destek noktasına Alan Okulu öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdi. Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri tarafından öğrencilere robotik kodlama eğitimi de verildi. Öğrenciler kendilerine verilen eğitim setleri ile kendi robotlarını oluşturdular.
Öğrencilerin bir kısmı EBA sistemine bağlanarak eğitim görürken, bir kısmı da Mobil noktada bulunan kütüphaneden faydalandılar. Rehberlik ve Araştırma Merkezine bağlı uzmanlar öğrenciler ile eğitici oyunlar oynadılar.
Alan ilk ve ortaokulu “okulum temiz belgesi” almaya hak kazandı Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde resmi okulların Bakanlığa, özel okulların ise TSE’ye başvurarak talep edecekleri “Okulum Temiz Belgesini” Amasya genelinde almaya hak kazanan ilk kurum Alan İlk ve Ortaokulu oldu. Okulların temiz olmasını hijyen denetiminin sağlıklı yapılmasını teşvik etmeyi amaçlayan belgeyi Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, Okul
Müdürü Fikret Yerlikaya’ya takdim etti. Mobil Destek Noktasının hizmete girmesiyle alakalı açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, “Sayın Bakanımızın talimatları ve eğitimde fırsat eşitliğini artırmak amacıyla, Amasya İl Kültür Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla hazırladığımız Mobil Destek Aracımız hizmete girmiştir. İlimizin en uzak köyü olan Göynücek Alan Köyünden başlayarak, EBA sistemine erişimde sıkıntı yaşanan bölgelerde hizmet vermeye devam edeceğiz.
Öğrencilerimizi EBA sistemine ulaşımlarında aksama yaşanmaması amacıyla okulların açılacağı 21 Eylül tarihine kadar il genelinde 30 EBA destek noktası oluşturulacak olup ayrıca 12 Z-kütüphanemizde EBA erişim noktası olarak yapılandırılacaktır.” diyen Müdür Coşkun,” Öğrencilerimizin eğitimlerinin pandemi nedeniyle yaşanan olumsuzluklarından en az şekilde etkilenmesini hedeflemekteyiz ve İl Müdürlüğü olarak Bakanımız Sayın Ziya Selçuk önderliğinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı