Son Dakika

EBA MOBİL DESTEK ARACI SAZKÖY’DE

EBA MOBİL DESTEK ARACI SAZKÖY’DE

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü salgın sürecinde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden devam eden uzaktan eğitim uygulamalarına ilimiz köylerinde yaşayan öğrencilerin mahr-um kalmaması için hazırlanıp faaliyete geçirilen “EBA Mobil Destek Aracı” Sazköy’ünde öğrencilerin hizmetine sunuldu.
Teknolojik imkânları kısıtlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarını sağlamak amacıy-la hazırlanan mobil destek aracı merkeze bağlı Sazköy’ündeki öğrencilerin hizmetine su-nuldu. EBA Mobil Destek Aracı, öğrencilerin EBA içeriklerine hızlı ve güvenli bir şekilde erişimlerini sağlıyor. Salgın nedeniyle eğitimlerine uzaktan devam eden öğrenciler, salgın kuralları çerçevesinde ve görevli öğretmenlerin kontrolünde sorun yaşamadan derslerine katılıyor. Veliler ise çocuklarının sağlıklı bir şekilde eğitim alabilmeleri için hazırlanan EBA destek noktalarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun’a teşekkürlerini iletti.
EBA Destek noktaları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Coşkun, Amasya ge-nelinde toplam 64 EBA destek noktası oluşturduklarını ayrıca 2 adet Mobil EBA destek nok-tasının internet altyapısı olmayan köylerde öğrencilerimizin hizmetine sunulduğunu be-lirtti. Açıklamalarını sürdüren Müdür Coşkun, “Öğrencilerimizin salgın döneminde eğitim öğretimlerinin aksama yaşanmaması için tüm imkânlarımızla çalışmalarımızı sür-dürüyoruz. Öğrencilerimizle en kısa sürede okullarımızda kısıtlamalar olmaksızın buluş-mak tek dileğimizdir.” diyerek sözlerine son verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı