Gündem

Ebeler Günü Etkinliği Düzenlendi

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından “Ebeler Günü Etkinliği” düzenlendi.

İpekköy Yerleşkesi Mihri Hatun Konferans Salonunda gerçekleşen programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Recep Kürkçü, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Meryem Çetin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Kılıç, Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Müdürü Doç. Dr. Akın Tekcan, Genel Sekreter Durhan Çuhadar, Kamu Hastaneleri Birliği Başkan Vekili Dr. Özgür Dalkıran ile akademisyen idari personel ve çok sayıda ebe adayı öğrenci katıldı.

Açılış konuşmalarını Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Safiye Temel ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Meryem Çetin’in yaptığı program, Geb-be Gebelik, Lohusalık Emzirme Danışmanlığı Hizmetleri Kurucusu Uzman Ebe Pınar Mallı’nın “Serbest Ebelik” sunumu, Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesi Doğum Salonu Sorumlusu Ebe Neslihan Kılınç’ın “Doğuma Hazırlık Eğitimlerinin Doğum Eylemine Katkısı” başlıklı sunumu ve son olarak Emekli Ebe–Uluslararası Ressam Ebe Safinaz Makasoğlu’nun “Geçmişten Geleceğe Bir Köprü, Hayatın İçinden Ebe Deneyimleri” başlıklı sunumu ile devam etti.

Program, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nail Demircioğlu koordinasyonunda, öğrencilerinin sunduğu müzik şöleni ve hediye çekilişi ile son buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı