Son Dakika

EĞİTİM ÇALIŞANLARI RİSK ALTINDA!

EĞİTİM ÇALIŞANLARI RİSK ALTINDA!

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi “Günlük vaka sayıları son haftalarda sürekli artan bir seyir izlemektedir.”dedi
Nitekim dün itibariyle sayı 45 binlere dayanmış durumdadır.Gün geçmiyor ki, yurdun dört bir yanından Covid-19 virüsü nedeniyle hastalanan ya da hayatını kaybeden bir mes-lektaşımızın acı haberini almayalım.Hatırlanacağı üzere Mart başında Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla yeni kısıtlamalar hayata geçirilmişti.
Hali hazırda illerimizin yaklaşık %80’i yüksek/çok yüksek risk grubundandır.Bir çok ili-mizde ara sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmiştir.Öte yandan bilim insanlarının açıklamalarına göre yeni mutant virüsün özellikle 0-9 yaş grubunda hızlı yayıldığı ve etki gösterdiği anlaşılmakta.
Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın bugün yaptığı “65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı %14,39’dan %11,3’e düştü. Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız.” paylaşımı da bu gerçeği doğrulamaktadır.
Böyle bir durumda MEB Sağlık Bakanlığı ile görüşerek, hem eğitim çalışanlarının hem de öğrencilerimizin sağlığının riske atılmaması için, ara sınıflarda olduğu gibi, okul öncesi ve ilkokullarımızda da tam zamanlı uzaktan eğitime geçme kararı almalıdır.
Hatta, daha ileri ve gerekli bir tedbir olarak, LGS ve YKS eşiğindeki öğrencilerimizin hazırlık programları devam etmek kaydıyla, Ramazan ayı boyunca tüm kademeler itibariyle uzaktan eğitim kararı da alınabilecektir.
Bu sürede de tüm eğitim çalışanlarının aşılanması programı hızla tamamlanmalıdır.
Türk Eğitim Sen olarak Kasım-2020’den itibaren aşı konusunda sürekli çağrı yapıyoruz. Çünkü görülmüştür ki, aşılama programı tamamlanmadan tedbirlerin kalı-cı sonuçlar ver-mesi mümkün olamayacaktır.Sağlık Bakanlığı’nın öncelikleri güncellemesi ve öğret-menlerin aşılanması için imkanları zorlaması elzemdir.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı