Son Dakika

Eğitimci Başkandan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği

Eğitimci Başkandan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği

Suluova Belediyesi sosyal sorumluluk çerçevesinde, korona virüs salgını dola-yısıyla sürdürülen uzaktan eğitim sistemine katkı sunmak için Suluova’da ihtiyaç sahibi öğrenciler için 200 adet tablet bağışında bu-lundu.
Belediye toplantı salonunda gerçek-leştirilen törende konuşma yapan Başkan Üçok, daha önce 100 öğrenciye tablet sö-zünü verdiklerini, bugün de o sayıyı iki katına çıkartarak toplamda 200 adet tableti İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ettiklerini söy-ledi.
Pandemi dolayısıyla çocuklar ders-lerinden geri kalmasın ve tabletsiz kalmasın diye “Bir Tablette Senden” kampanyası baş-lattıklarını ve bu süreçte 26 adet tablet des-teği, 16 bin 650 TL nakit desteği ile birlikte kendilerinin 100 tablet sözüne 100 daha ekle-diklerini söyleyen Başkan Üçok, “EBA’ya bağlanamayan öğrencilerimize yardım-larımızın ulaştırılması konusunda desteğini esirgemeyen, duyarlılık göstererek ihtiyaç sahibi çocuklarımıza daha iyi ve daha adil bir eğitim fırsatı sunmak için çalışan tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ederim. Çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için hep beraber çalışıyoruz. Güçlü bir gele-ceğin, güçlü bir neslin elinden çıkacağı bilinciyle eğitimi desteklemeye devam ede-ceğiz” ifadelerini kullandı.
“Öğrencilerimiz için cami minarelerine ücretsiz wi-fi desteği sağladık”
Öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla internet alt yapısının olmadığı ma-hallelerde çalışma yaptıklarını anlatan Bele-diye Başkanı Fatih Üçok, “Türk Telekom ve belediyemiz ile birlikte öğrencilerimizin EBA’ya bağlanabilecekleri bir internet ağı kurmaya çalıştık. Üç mahallemizde bu yönde bir talep vardı.
Bu mahallelerimizde evlerinde interneti olmayan hem de bulundukları muhitte yeterli internet alt yapısı olamayan genç-lerimizin taleplerini geri çevirmedik” şeklinde konuştu.
Yapılan bu destekler ile yeni cihazlarıyla ders başı yapan öğrencilerin sayısının da artacak olmasının ayrıca sevincini yaşa-dıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ise sadece çocukların eğitime erişiminde değil, okulların dezenfeksiyon ve maske ihtiyacında da her zaman yanlarında olan Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok’a şükranlarını iletti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı