Son Dakika

Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için Valiliğimizin ve Belediyemizin işbirliğinde düzenlenen kampanyada toplanan malzemeler tırlarla gönderildi

Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için Valiliğimizin ve Belediyemizin işbirliğinde düzenlenen kampanyada toplanan malzemeler tırlarla gönderildi

Elazığ ve Malatya’daki depremzede vatandaşlarımıza destek için Valiliğimizin ve Belediyemizin işbirliğinde düzenlenen kampanya kapsamında halkımızın katkılarıyla toplanan malzemelerin bulunduğu yardım tırları deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

Tırların Çelebi Mehmet Kent Meydanından uğurlandığı programda konuşan Vali Dr. Osman Varol, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda vatandaşlarımızın, yerel yönetimlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın, kurum ve kuruluşlarımızın yardım isteklerini organize ederek harekete geçtik. Toplanan tüm yardımlarımız yapılan koordinasyon sayesinde AFAD ve Kızılay eliyle iletilip deprem bölgesindeki merkezi organizasyonun depolarında vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere teslim edilecek. Halkımıza göstermiş olduğu bu duyarlılık dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi.

Devletimizin imkanları ve milletimizin devletimizle olan bütünleşme gücünün bir kez daha görüldüğü 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası ilimizden İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzde görevli 1 araç ve 5 personelden oluşan acil müdahale ekibi ile İl Sağlık Müdürlüğümüzde görevli 2 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) aracı, 2 ambulans ve16 kişilik sağlık personelinin arama-kurtarma çalışmalarında görev yaparak enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılmasına katkı sağladıklarını belirten Vali Varol, yurdun dört bir yanından deprem bölgesine giderek görev alan tüm ekiplere teşekkür etti.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ile sabırlar dileyen Vali Varol, tedavileri süren vatandaşlarımıza da acil şifa dileklerini iletti.

Belediye Başkanı Mehmet Sarı’da oluşturulan yardım çadırına ve kampanyaya destek olan hemşehrilerimize teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı