GÜNCEL HABER

ELMACI, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum

ELMACI, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman El-macı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Prof. Dr. Elmacı, “Türk milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan 19 Ma-yıs, milletimizin esaret zincirini kırmak adına Büyük Ön-der Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde attığı bü-yük bir adımdır.
Bundan tam 102 yıl önce 19 Mayıs 1919’da yakılan kur-tuluş mücadelesi meşalesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ne gi-den sürecin ilk adımı atılmıştır. Zor şartlar altında ve aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bu istiklâl ve istikbâl şuuruyla yetişen gençliğimize ar-mağan edilmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuru-cusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rah-met, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın gü-vencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere herkesin “Ata-türk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı