Son Dakika

EN BÜYÜK 10 YATIRIMIN 6’SINI ÜLKEMİZDE GERÇEKLEŞTİRDİ”

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent KARAHOCAGİL, 27. Dönem, 5. Yasama yılı Genel Kurul çalışmalarımızın ülkemiz, milletimiz, devletimiz için hayırlı olmasını, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi
Milletvekili KARAHOCAGİL, mecliste yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Ülkemiz, milletimiz, partimiz ve Amasya’mız için hayırlı olmasını yüce rabbim-den diliyorum. Ve yine, milletimize hizmet için çıktığımız bu yolda, Milletvekili olma görevlerimizi yapma adına, 27. Dönem, 5. Yasama yılı Genel Kurul çalışmalarımızın ülke-miz, milletimiz, devletimiz için hayırlı olmasını, hayırlara vesile olmasını diliyorum.Basın açıkla-masının başında, sadece ülkemiz, Milletimiz, devleti-miz için değil tüm ümmet için tüm mazlum ve mağdur milletler için çok değerli ve son umut olan saygıdeğer, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için birleşen, bir araya gelen-ler, gelin bundan 100 yıl evvele dönelim.
Her türlü şeytani planlar kuran, uygulayan, uygula-maya koyan, dış şer güçlerle bir olan, birbirlerine destek veren, şeyhiyle, müridiyle, kendini din alimi sanan sah-tekarlarla, ateist, mason Ermeni ve Rum çetecilerle birleşenler… hatırlıyor musunuz?
Bundan 100 sene evvel yine bu güçler, I. Abdülhamit Han Hz. lerinin gitmesi, azli için bir araya gelmişlerdi.
Şeyhiyle, din alimiyle, ateist, mason, ermenisiyle kendini vatansever diye yutturan sahte kahramanlar ittihat etmiş, bir araya gelmiş ve başarmışlardı.
Abdülhamit gitti, koca imparatorluk 9 sene sonra bitti.
Evet Recep Tayyip Erdoğan giderse onunla bera-ber neler gider, hiç düşün-dünüz mü?
Erdoğan bu ülkenin siyasi yönetiminde bulunduğu süre-ce, hiç yan gelip yattı mı?
Hiç doğru dürüst tatil yaptı mı? Bulunduğu konumdaki imkanlardan faydalanma adına keyfince ailesiyle 1 ay geçirdi mi?
Aklı fikri bu ülkeye, bu ümmete hizmet etme adına ülke ülke, il il gezdi, projeler üretti, yatırımları hayata geçirdi.
Dünyanın en büyük 10 yatırımın 6’ sını ülkemizde gerçekleştirdi. 80 yılda yapılan yatırımları misliyle 20 yılda gerçekleştirdi.
Yapılanların dış güçlerin, şer güçlerin, Siyonistlerin, emperyalistlerin hoşuna git-mesi beklenemezdi beklen-medik de,Fakat 100 sene öncesinden ders almayan, “aynı delikten ikinci sefer Isırılan” mümin kardeş-lerimiz bizim canımızı yaktı… Abdülhamit Hz.lerinin karşısında yer almış Elmalı Hamdi Yazır, Tevfik Fikret gibi kişilerin pişmanlığını yaşamalarını bekliyoruz, diliyoruz.
Böyle bir tarihi yanlışın tekerrür etmesini hangi ülke sevdalısı talep edebilir ki?
Didarından, dinsizine…. Yahudi’sinden, Ermeni’sine, vatanseverinden, hainine varıncaya kadar her kafadan sesin geldiği o zamanki muhalefet ittifakı…,
Sırf şahsi öfkesi, nefreti, kıskançlığı veya basiretsizliği yüzünden koca imparator-luğu lime lime ettiler…
Aynen bugünkü muhalefet gibi, bugünkü itti-fak gibi., ne kadar yanlış.
“Abdülhamit gitsinde ne olursa olsun” örneğinde oldu-ğu gibi “Erdoğan gitsin de ne olursa olsun moduna girmiş olmalarına ” tesadüf ” mü yoksa tekerrür mü demeliyiz… Elbette “tesadüf” olmayacağına göre “hiç” ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi diye düşünmek ve illa da ib-ret almak zorundayız.
Evet 100 yıl önceki, tiyatro, yeniden sahnede
19 Temmuz 1909’da Sultanahmet meydanında, Volkan Gazetesinin başyazarı Derviş Vahdeti, Mithat Paşa ile karşılaşır ve sorar,
“Paşam istediğiniz oldu Abdülhamid gitti, şu an projeniz nedir, neler yapmayı düşünüyorsunuz,
El cevap, “biz sadece Abdülhamid’i yıkmaya odaklanmıştır, ülkenin gele-ceğini hiç düşünemedik” olur.
Bu ülkede bugüne kadar yaşanan güzellikler, kendi benliğimizi bulmamız, tari-hinde defalarca dünyaya hükmetmiş, dünyaya hakkı adaleti götürmüş millet olma, devlet olma, adam gibi adam olma özelliğini ve güzelliğini bizlere yaşatmış.
Türkiye ekonomisini, dün-yanın en büyük ekonomileri arasına sokmuş,
Dünyanın en güçlü devletleri pandemi den iflas ile çıkmaya gayret ederken, ekonomimizi en üst nokta-lara getirmiş, bir lidere sahip çıkmak koyduğu 2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürümek için dün Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındaydık, bugün de yanı başındayız, yarında millet olarak, ümmet olarak yanında, emrinde olacağız inşallah.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.