Son Dakika

En fazla atık pili topladılar, ödülü kaptılar

En fazla atık pili topladılar, ödülü kaptılar

Amasya’da Sıfır Atık Projesine en fazla atık pil toplayarak destek veren Amasya Mehmet Varinli İlkokulu’na, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından teşek-kür plaketi ve çeşitli hediyeler verildi.
Mehmet Varinli İlkokulu Konferans Sa-lonunda düzenlenen programa İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya, Çevre ve Şehir-cilik İl Müdür Yardımcısı Osman Tok, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hayriye Tüfekci, öğret-menler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilin-cinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygu-lamalarının yaygınlaştırılması amacıyla atık pil toplama kampanyaları düzenlediklerini belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yar-dımcısı Osman Tok, sadece atık pillerin de-ğil Sıfır Atık Projesi kapsamında cam, kağıt, plastik, metal, ahşap, elektronik, organik vb. birçok atık maddenin tekrar geri kazan-dırılabildiğine vurgu yaptı.
Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, böylece daha temiz ve daha sağlıklıBir dünyada yaşayabilmek amacıyla herkesi çevre ve geri dönüşüm konularında duyarlı olmaya davet eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya, atık pil toplama kampanyasına katkıda bulunan İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ve Mehmet Varinli İlkokulu yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür etti.
Öğrencilerimizin israfın önlenmesini, kaynakların verimli kullanılmasını ve atıkların geri dönüşümünü küçük yaşlardan itibaren öğrenilmesinin önemli olduğunu ifade eden İl Müdürü Ömer Coşkun, atık pil toplama konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı Mehmet Varinli İlkokulu idareci, öğretmen, öğrencilerine, velilerine ve destek ve katkılarından dolayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı