GündemSon Dakika

ENDONEZYA MALAHAYATİ ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Endonezya Malahayati Üniversitesi öğretim elemanı Dr. Teguh Pribadi, Amasya Üniversitesini Ziyaret etti.
Endonezya Malahayati Üni-versitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulları-nın karşılıklı iş birliği anlaşması için gerçekleştirilen buluşmadaAmasya Üniversitesi Sağlık Bilim-leri Fakülte-si’nde toplantı gerçekleştirildi.
Sağlık Bi-limleri Fakül-tesi Dekanı Prof. Dr. Mer-yem Çetin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gelecekte yapılacak karşılıklı ziyaretler, seminer, sempozyum ve kongre gibi çalışmaların planla-ması yapılarak, Malahayati Üniversitesi’nin sağlık alanındaki dergisinin tanıtımı yapıldı. Toplantı sonunda karşılıklı akademik yayın yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.
Daha sonra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı ziyaret eden Dr. Teguh Pribadi ile iki üniversite arasında ikili işbirliği anlaşması imzalandı.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, imzalanan bu anlaşmanın her iki üniversiteye hayırlı olmasını dileyerek, yapılan anlaşmanın hedefinin tıp ve sağlık eğitimi dinamiklerine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.