Son Dakika

Engelli Bireylere Yönelik Farkındalık Eğitimi

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi 4. sınıf öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Engelleri Kaldıralım” etkinliği gerçekleşti.
Etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Kürkçü ve Prof. Dr. Halil Apaydın, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şube Başkanı Emine Hicin Arslan ve Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa Demiryarar ile çok sayıda öğrenci katıldı.Engelli olmak, hayatı yaşamak için engel değildir.
Programda Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şube Başkanı Emine Hicin Arslan ve Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa Demiryarar birer konuşma gerçekleştirerek, Amasya Üniversitesi’nin engelli öğrencilere yönelik teknolojik ve fiziki alt yapı desteği ile erişilebilirlik noktasında verdiği desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya teşekkür ettiler.
Etkinlik sonunda Rektör Elmacı, Amasya Şube Başkanı Emine Hicin Arslan ve Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şube Başkanı Musa Demiryarar’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek katılım belgesi takdim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı