Gündem

“Engelli Vatandaşlarımıza Karşı Her Zaman Duyarlı Olmalıyız”

Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, “Engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman duyarlı olmalıyız.”çağrısında bulunan Güldoğan, “Ülkemizde ve Dünyada engellilerin sosyal ve ekonomik yönden karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmede katkı sağlama adına her yıl 10-16 Mayıs haftasını kapsayan hafta, “Dünya Engelliler Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Sosyal devlet anlayışı ile engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek, onların da toplumun birer parçası olduğunu, toplum hayatından eşit ve üretken birer birey olmaları için herkesin görevi olduğunu unutmamalı, her bireyin birer engelli adayı olduğunu hatırlayarak, engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman duyarlı olmalıyız. Engelli vatandaşlarımıza sadece bir hafta değil, tüm yaşamları boyunca sahip çıkmalıyız. Kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız.

Bu duygularla 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası ile sınırlı olmamak kaydıyla Tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyor; kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı