Son Dakika

Eriştiğimiz güç bu topraklarda ilelebet olacağımızın teminatıdır.”

Sosyal medya hesabından yazılı açıklamada bulunan Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan ÇİLEZ; “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın 2022 bütçe görüşmeleri hayırlı olsun. AK Parti iktidarlarımızın bugün 19 yılı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her alanda büyük hizmetler ile geçen 19 yılımız hayırlı olsun.” dedi.
Aziz ve Asil Milletimizin huzur ve refahı için hayine, uğursuza, yalana ve dolana rağmen dolu dolu hizmetle geçecek nice 19 yıllar diliyorum diyerek sözlerine devam eden ÇİLEZ;
“Bu 19 yılda bütün bakanlıklarımız milletimize hizmette birbiriyle yarışıyorlar. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mız bu hizmet yarışında en başarılı olanlardan. Ülkemizin her bir köşesinde bugün Sanayi Tesisleri bir bir yükselmektedir. Her ilimizde OSB’ler kuruldu. Bugün her ilimiz ihracat yapıyor. Üreten, ürettiğini dünyanın her bir köşesine satan bir Türkiye var artık. Eriştiğimiz bu güç bu topraklarda ilelebet olacağımızın teminatıdır.
Ülkemizde yıllarca bölgesel kalkınma planları uygulanmış ancak sermayenin az gelişmiş bölgelere yönlendirilmesinde çok başarılı olunamamıştır. AK Parti iktidarlarımız döneminde her ilimizde hızla kurulan OSB’ler ve teşvik uygulamaları bölgelerarası sermaye hareketlerini arttırmıştır. Bu artış ile bölgeler arası gelişmişlik farkı azalmıştır. Yine, bölgesel kalkınma projelerimizle ilgili bölgelere ihtiyacı olan alanlarda kaynak aktarılarak gelişme ve büyümeye destek olunmuştur.
Hükümetlerimiz tarafından uygulanan teşvikler yatırımı, üretimi ve istihdamı arttırmıştır. İhracatımız 220 milyar dolar seviyelerine ulaşmıştır. Bütün bu başarılar halkımızın refahını arttırmıştır.
Yine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız işin sadece sanayi geliştirme ve tüm vatan sathına yayılmasındaki başarısı ile yetinmemiş, teknolojide de büyük hamleler yapmıştır. Birileri ti’ye almaya kalksa da uzay programımız başlatılmıştır. Zaten her işimizi o zihniyete rağmen yapıyoruz. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir.
Sayın Bakanım, özellikle size Amasya Milletvekili olarak çok teşekkür ediyorum. Amasya’mıza bakanlığımızdan ne istediysek aldık. Allah razı olsun.
DOKAP’a dahil olduk.
Merzifon OSB genişlemesini yapmıştık. Altyapı ihalesini talimatlarınız ile bitirdik. 2 yıl gibi kısa bir sürede 39 parselde 39 adet fabrikaya yer teslimi yaptık. 19 adet fabrika üretime başladı. Bir yıl içerisinde diğerleri de üretime başlayacak. 4000 kişi çalışıyordu, 6000 kişi olduk.
Amasya ve Suluova OSB’ler doldu.
Genişleme faaliyetlerine başladık.
Taşova OSB kuruluşunu tamamladık.
2022’de yer tahsisine başlamayı planlıyoruz.
Suluova Besi OSB doldu.
Genişlemesi için tahsislerimiz yapıldı.
Burasını da iki katına çıkarıyoruz.
Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Amasyamız üretiyor, ürettiğini dünya pazarlarına ihraç ediyor.
Ülkemizin refahına katkıda bulunuyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yapılan uygulamaların geri dönüşü en kısa zamanda ve en yüksek oranda olmaktadır. Bu düşüncelerle 2022 yılı bütçemizin Bakanlığımıza ve Milletimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.