Son Dakika

ESNAF ARTIK ZOR GÜNLERİ ATLATAMIYOR

ESNAF ARTIK ZOR GÜNLERİ ATLATAMIYOR

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), olağan meclis toplantısı Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında video konferans şeklinde gerçekleştirildi.
Amasya TSO Meclis Başkanı H. Hasan Ergen’in Başkanlığında gerçekleştirilen top-lantıda Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç ‘da hazır bulundu. Toplantıda gündemdeki konular ve tedbirler kapsamında gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, şehrimizdeki esnafların durumuna de-ğindi.
Başkan Kırlangıç konuşmasında “Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kontrollü Normalleşme sürecinde koronavirüs vaka sayısını hızla azaltmak için uygulanan Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde şehrimizde yapılan denetimlere devam ediyoruz.
Denetim seferberliği kapsamında vatandaşlarımıza ilimizi koronavirüs risk haritasında mavi renkli (düşük riskli) noktalardan birisi haline getirmek ve gündelik hayatı normale çevirebilmek için devlet-millet el ele mücadele etmemiz gerektiği vurgulanarak gerekli uyarılarda bulunuyoruz.”
“Amasya’mızda kapalı olan işletmelerin açılması gerekiyor. Esnaf artık zor günleri atla-tamıyor. Esnafın sıkıntılarını sürekli dile getiriyoruz.
Amasya’nın normale dönmesi gerek-tiğini her platformda söylüyoruz. Kırımızı renkte olup Kafe, Restoran gibi işletmeleri halen açık olan illerde olduğu gibi şehrimizdeki işlet-melerinde açılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.(

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı