Son Dakika

FATİH ÜÇOK; FİDAN GELECEĞE YATIRIMDIR

FATİH ÜÇOK; FİDAN GELECEĞE YATIRIMDIR

Belediye Başkanı Fatih Üçok, ceviz yetiştiriciliğinin uygun olduğu köylerimize sertifikalı 1000 adet ceviz fidanının dağıtımını gerçekleştirdi.Suluova olarak verimli toprakları olan bir coğrafyada yaşadıklarını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “ Özellikle içeri-sinde bulunduğumuz bu salgın döneminde yerel yönetim olarak üreticilerimize fidan dağıtımı ile destek olmayı projelendirdik ve ceviz yetiş-tiriciliğinin uygun olduğu köylerimize bugün fidanlarımızı dağıtıyoruz ”dedi.
Bu proje çalışmasını gerçekleştirirken ova köyleri dışında kalan yüksek köyleri tercih ettiklerini söyleyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “ Hükümetimizin bizzat orman alanlarında ve bakir alanlarda ceviz gibi badem gibi ağaçların yetiştirilmesinde Suluova olarak bizde katkı sağladık. Tarım ilçe müdürlüğümüz ceviz yetiştiriciliğine sahip çıkabilecek özenle bakımını yapabilecek köylerimizi ve çiftçilerimizi tespit ederek dağıtım programımıza davet etti” şeklinde konuştu.
Açıklamalarının devamında ise destek veren üreticilere teşekkür eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Bugün burada 1000 adet ceviz fidanımızı çiftçilerimize dağıtacağız, çiftçilerimizden gelen olumlu talepler neticesinde programa her yıl katlayarak devam edeceğiz. Suluova Belediyesi olarak böyle bir çalışma içerisinde yer almak bizleri son derece mutlu etti. Kuraklığın hat safhada olduğu bu günlerde çiftçilerimize ve üreticilerimize destek olmak önemli bir görevimiz. Bizler kıyametin kopacağını da bilsek elimizdeki fidanı dikmeyi düşünen ve felsefe ile yetişen bir milletiz. Akdağ yöremizdeki arazilerimiz ceviz yetiştiriciliği için çok müsait, asıl hedefimizde Suluova’mızın ceviz üreticiliğinde bir marka olabilmesidir. Cenabı hak ürünümüzü bereketlendirsin. “ ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlçe Kaymakamımız Abdullah Şen ve Tarım İlçe Müdürü Tacettin Özmen fidan dağıtımını gerçekleştirerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı