Son Dakika

ğaçlandırma, Fidanlık ve Toprak Muhafaza Eğitimi Başladı

ğaçlandırma, Fidanlık ve Toprak Muhafaza Eğitimi Başladı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı birimlerde 2020 Yılında göreve başlayan Sözleşmeli Orman Mühen-dislerine yönelik Ağaçlandırma, Fidanlık ve Toprak Muha-faza Eğitimlerinin startı verildi.
14-17 haziran 2021 tarihleri arasında yapılması plan-lanan eğitim programı 14-15 haziran Amasya ve 16-17 ha-ziran samsun ilinde olmak üzere ilk günü teorik, ikinci günü ise sahada uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.
Amasya Bölgesinde gerçekleştirilecek eğitimler OGM Fidanlık ve Tohum işleri Daire Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünsal, Ağaçlandırma Etüt ve Proje Şube Müdürü Nuran Karaçorlu, Kayseri Ağaçlandırma ve Silv. Şb. Müd Halil İbrahim Üstüner tarafından verilmektedir.
Eğitime Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Bölge Müdür Yardımcısı Rıdvan Kalelioğlu, Ağaçlandırma Şube Müdürü Fatma Kolat,BTİ Şube Müdürü Mehmet Sandalcı, Atm Şefleri, Fidanlık Şefleri ve işletme şefliği görevi yürüten orman mühendisleri katıldılar.
Eğitimde;
– Etüt proje nedir.
-Faaliyet türü nasıl belirlenir.
– Proje hazırlanırken inceleme yapılan hususlar
– Yetişme ortamı etüdü
-Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Çalışmalarında
– Proje Yapımında dikkat edilmesi gereken hususlar
– Amaç ve Faaliyet Türlerini Belirlemek, proje tanziminde dikkat edilecek hususlar
– Ağaçlandırma Alanında Gerçekleştirilen Etüt Çalış-maları
– Proje hazırlığında İklim ve Topoğrafyanın önemi VE
Ağaçlandırma çalışmalarında mekanizasyon teknik ve uygulamaları hakkında sunu eşliğinde anlatımı yapılarak eğitimin teorik bölümü tamamlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.