Son Dakika

GAZİLERDEN İYİ PARTİLİ TÜRKKAN’A TEPKİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Ahmet ÜNVERDİ Bingöl’de bir şehit yakınına küfür etmesi, Amasya’da yaşayan şehit aileleri ve gazilerin tepkisini çekti.
Bingöl’de bir şehit yakınına küfür eden Türkkan’ın İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alındığının duyurulmasını yeterli bulmadıklarını belir-ten Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Ünverdi basın açıklamasında bulunarak şu ifadelere yer verdi; Bingöl’de esnafı ziyaret eden İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, vatandaşlarla sohbet etme esnasında kendilerinin HDP ve vekiller içinde olduğunu beyan etme-leri üzerine İyi Parti Grup Başkanı Vekili Lütfü TÜRKKAN,tarafından Şehit aileleri ve küfüre hakaret içeren sözler üzerine ülke-mizde Şehit ailelerine ve Gazilere hakaret etmesi insanlık dışı olaydır.
Kendisinin milletvekili olan bir şahsın söz söyleme-sini şahsım ve Gaziler adına nefretle kınıyoruz.”dedi
Lütfü Türkkan’ın şehit yakınının boynuna eliyle cember altına almasını, kulağına bir şeyler söyleme-sini,tekme atıp küfür etmesini,asıl Türk milleti ibretle izlemiştir.
Böyle bir Milletvekilinin vatanına, milletine,devletine ve bayrağına saygısı olmayan insanlar.
Bu ülke şehit kanlarıyla yoğrulmuş binlerce şehit ver-miştir. Şehitlik kimseye nasip olmayan, Allah’ın nezninde en büyük bir hik-mettir.Bizler vatanımızı korumak için ve dış hainlere karşı ülkemizin güvenliği için mücadele ediyoruz.
Ölürsek Şehit,yaralanırsak Makül Gazi ,yara olmadan kurtulursak Muharip Gazi oluruz.
Sayın Lütfü TÜRK-KAN,sizlerin bu saygı-sızlığını tüm Şehit aileleri ve Gaziler adına bir kez daha nefretle kınıyorum. Bundan sonrada sizleri Yüce Türk Milletine havale ediyorum.
Sayın Milletvekili Lütfü TÜRKKAN tarafından yapılan bu saygısızlıktan dolayı Sayın Genel Başkanı Meral AKŞENER tarafından gerek görevinden gerekse gerekse Milletvekilliğinden çıkarılmasını talep edi-yorum.”sözlerini ifade etti
Gazi Murat TUTAK ise; Hiçbir vatan hiçbir toprak parçası diğerleri başkası tarafından Lütuf olarak bir topluma verilmez. Bunun tarihte eşi benzeri yoktur. ancak ve ancak şehitlerin kanını dökmesiyle Gazilerin savaş meydanında Allah Allah diye bağırarak hücu-ma kalkması ile ve düşma-nın kaçması ile o toprak senin olur.
Peygamber efendimiz ve Allah tarafından öğünmüş bulunan Şehitler ve Gazile-re söz söyleme hakkı hiç kimsede asla değildir ve asla olamaz. Şehitlerin ve Gazilerin miras bıraktığı bu toprak üzerinde oturan o zatı ve onun gibi benzerleri bilsinler ki şehitleri ve gazi-lerin bıraktığı vatanın bir parçası olan bu kadar nan-körlük bütün milletimizi derinden yaralamıştır şiddetle reddediyo-ruz.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı