Son Dakika

“Geleceğin inşası gençliğin ihyasıyla mümkündür”

“Geleceğin inşası gençliğin ihyasıyla mümkündür”

Amasya İmam Hatipliler Derneği (AHİMDER) Başkanı, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Amasya Temsilcisi İbrahim Aslan, Yavrularımızı Kur’ân ve sünnetten beslenen iman şuuruyla, ibadet sevgisiyle ve ahlâk bilinciyle yetiştirmek hepimizin vazifesidir. Onların iyi birer insan, örnek birer mü’min olması hepimizin gayesidir dedi.

Görüntünün olası içeriği: yazı
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Aslan, “Bugün okul sıralarında kendilerine sunulan bilgileri tertemiz bir zihin ile özümseyen genç dimağlar sayesinde hayalini kurduğumuz medeniyet tasavvuruna ulaşacağız. Tercihini hangi meslekten yana yaparsa yapsın her bir gencimizin manevi dinamiklere sahip olması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum.

Fotoğraf açıklaması yok.
Bir neslin kaderini bir önceki nesil belirler. Sizler, Temel Dini Bilgiler, Hz. Muhammed’in (sav) hayatı, Kur’an-ı Kerim, Arapça derslerini seçmekle sadece bir ders seçmiş olmuyorsunuz. Aynı zamanda çocuklarımızın ve milletimizin geleceğini de seçmiş oluyorsunuz. Seçmeli derslere bu hassasiyetle bakmanızı rica ediyorum. Unutmayalım ki geleceğin inşası gençliğin ihyasıyla mümkündür. Seçmeli ders seçimi son tarih: 09 Ocak 2020. Okul Müdürlüklerine Müracaat Yapabilirsiniz.” Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.