Son Dakika

Gelecek nesillerimizi emanet ettiğimiz değerli öğretmenler”

Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan ÇİLEZ 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Çilez mesajında; Cumhuriyetimizin banisi Atatürk’ün Millet mektepleri Başöğretmenliğini kabulü vesilesi ile kutladığımız Öğretmenler Gününü tebrik ederim. Gelecek nesillerimizi emanet ettiğimiz değerli öğretmenlerimize saygı, hürmet ve şükranlarımı sunarım. Bu ulvi görevini ifa ederken vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimize RABBİM ‘den rahmet dilerim.
Ülkemizin kaydettiği büyük ilerlemeler şüphesiz ki öğretmenlerimiz sayesinde olmaktadır. İktidarımız döneminde eğitime en büyük bütçeyi ayırarak eğitime verdiğimiz önemi somut hale getirdik. Yine okullarımızın standartlarının yükseltilmesi, yeni okulların yapılması ve öğretmen sayımızda ki yüzde yüzlük artış eğitimi farklı bir noktaya taşımıştır. Tabii ki tüm bu yapılanların anlamlı hale gelmesi, yüksek fayda elde edilmesi ancak öğretmenlerimizle mümkündür. Öğretmenlerimizin özlük haklarındaki iyileştirmeler özellikle de 3600 ek göstergenin verilmesi ayrı bir motivasyon olacaktır.
Küresel ölçekte büyük bir güç olan Türkiye’mizin bu gücünü artırması ve sürdürülebilir kılmasının yegâne kaynağı milli ve manevi değerlerle donatılmış, akademik bilgiye ulaşmış dünya ile rekabet edebilen bir gençliğin yetiştirilmesi ile mümkündür. Ülkemizin beka meselesi olarak gördüğüm bu husus öğretmenlerimizin üstün gayreti ile hayat bulacaktır.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı