Gündem

GELENEKSEL İFTARDA BULUŞTULAR

Suluova Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel iftar programı ilçenin birlik ve beraberliğinin pekişmesine vesile oldu.

Grand Polat Düğün-Organizasyon salonunda yapılan iftar programına katılanlara teşekkür eden Ziraat Oda Başkanı Adnan Öksüz, “pandemi nedeniyle ara vermek durumunda kaldığımız ve her yıl düzenlediğimiz geleneksel iftar programımız ile İlçe Protokolümüzün yanı sıra Bölge Ziraat Odası Başkanlarımız, Meclis Üyelerimiz, Oda Delegelerimiz ve Muhtarlarımızla bir araya gelip ekmeği ve duayı paylaşmaktan büyük memnuniyet duyduk. Yönetim Kurulum ve şahsım adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. ” Dedi.

Çiftçilerin bu ülkenin üreten gücü olduğunun altını çizen Oda Başkanı Adnan Öksüz, konuşmasında; “Bütün zorluklara, bütün imkansızlıklara rağmen asla devletimizin ve milletimizin yükünü omuzlamaktan imtina etmeyiz. Dostu hicrana düşürüp, düşmanı sevindirmeyiz. Buradan ilan ediyorum Türkiye Cumhuriyetinin bu zor günlerde verdiği mücadelenin en ön safında bizler olacağız. Devlet büyüklerimizin önderliğinde ülkemizin önüne koyulan bütün engelleri aşıp mutlaka başaracağız.” Diye kaydetti.

Birlik ve beraberliğine katkılar sunan iftar programı için Ziraat Odası Başkanlığına teşekkür eden Belediye Başkanı Fatih Üçok ise, “Cenabı Hakkın bu özel ayında sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyduk. Ekmeği paylaşmak bizim geleneklerimizde oldukça kıymetlidir. Ama mübarek Ramazan ayında ekmeği paylaşmak çok daha kıymetlidir. Birlikte oruçlarımızı açıp dualar ettik. Allah kabul eylesin. Oda Başkanlığımıza ve yönetimine çok teşekkür eder, tün çiftçilerimize bereketli bir yıl olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum. Son iki yıldır üreticilerimiz su konusunda biraz sıkıntılar yaşadı. Ama bu kış sezonundaki yoğun kar yağışı ile birlikte inşallah şehrimizin arazilerinde ürün fışkıracak diye düşünüyorum. Hepinizin Ramazan ayını, yaklaşan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutluyor tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Ardından okunan akşam ezanı ile birlikte topluca iftar yapıldı ve Müftülük Vaizi Mustafa Akkaya tarafından birlik, beraberlik ve huzur için el açıp dualar edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.