Son Dakika

GENÇ KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞINA DESTEK STANDI

GENÇ KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞINA DESTEK STANDI

Türk Kızılay’ı Merzifon Genç Kızılay Birimi kan bağışına destek olmak amacıyla Merzifon Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışına destek standı açtı.
Pandemi dolayısıyla düşen kan bağışlarını artırmak amacıyla stand açtıklarını ve kan bağışının faydaları hakkında da bilgilendirme yaptıklarını ifade eden Genç Türk Kızılayı Merzifon Temsilcisi Orhan Ethem Özsucu, “Türk Kızılay Merzifon Temsilciliği Genç Kızılay Birimi olarak pandemi dolayısıyla düşen kan bağışlarını artırmak için Cumhuriyet Meydanında yer alan kan bağış tırımızın yanında stand açtık. Açtığımız standla hem kan bağışı yapılması noktasında vatandaşlarımızdan destek istedik hem de kan bağışının önemini anlattık” dedi.
Amaçlarının kan bağışına bu süreçte çok ihtiyaç olduğunu vatandaşlara anlatmak ve kan bağışlarının artışını sağlamak olduğunu söyleyen Orhan Ethem Özsucu, “ Covid-19 salgınından sonra Kızılay’ımızın kan stoklarında ciddi derecede azalmalar meydana geldi. Bizde burada vatandaşlarımıza düşen kan stoklarını anlatarak, bağış yapmaları konusunda destek istedik. Amacımız vatandaşlarımıza kan bağışına çok ihtiyacımız olduğunu anlatmak hem de kan bağışlarının artışını sağlamak. Vatandaş olarak birbirimize daha çok yardımcı olmamız gereken bu günlerde Merzifon halkı açtığımız standa gerekli ilgiyi bu güne kadar gösterdi ve göstermeye de devam ediyor.” şeklinde konuştu.
Duyarlı tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet eden Genç Türk Kızılayı Merzifon Temsilcisi Orhan Ethem Özsucu “Nasıl hasta olup ya da hastamız olduğu zaman kan ihtiyacı için Kızılay’a koşuyorsak bugünde ihtiyacı olanların kullanabilmesi için kan bağışı yapmalıyız. Duyarlı olan tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet Meydanında bulunan Kan Bağış Aracına kan bağışı yapmaya davet ediyorum. Unutmayalım bugün siz kan verirsiniz yarın size kan verirler.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı