Gündem

GENÇLER MİNİKLERLE BULUŞTU

Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı ikinci sınıf öğren-cileri proje dersi kapsamında yaptıkları oyuncakları ilimiz sınırları içerisinde bulunan iki ana sınıfı ile bir ana-okuluna bağışladılar. Öğrencilere etkinlikte Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erkan Türkmen Dönmez ile Öğr. Gör. Tuğba Caner Sönmez eşlik etti.

M.oda Tasarımı Programı öğrencileri bir yıllık emeklerini önce bir sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sundular. Sergi sonrası ise oyuncaklar İlyasköy Şehit Hakan Gül İlköğretim Okulu ana sınıfı, Uygur İlköğretim Okulu ana sınıfı ve Amasya Dr. Hikmet Develi Anaokulu öğrencilerine bağışlandı.
Etkinliğe katılan yüksekokul öğrencilerinden İbrahim Halil Çiftçi duygularını şu kelimelerle ifade etti: “İki yıllık yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından mezun olmanın gururunu yaşıyoruz. Okulumuzun son günlerinde böyle bir projede yer almak arkadaşlarım gibi beni de inanılmaz mutlu etti. Çünkü akademik bilgi ve emeklerimiz sonucu ortaya çıkan ürünleri miniklerle buluşturmak ve onların gözündeki sevince tanık olmanın her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bizi destekleyen üniversitemiz, yüksekokulumuz idarecilerine ve hocalarımıza teşekkür ederiz’’ dedi.
Etkinlik süresince gençlere eşlik eden Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erkan Türkmen Dönmez; Üniversite eğitiminin sadece derslerden ibaret olmadığını, bu tarz proje, etkinlik, gezi gibi aktivitelerle gençlerin görgü ve sosyo-kültürel gelişimlerinin de desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
Bir yıl boyunca öğrencileriyle birlikte birbirinden güzel oyuncakların ortaya çıkmasına vesile olan Öğr. Gör. Tuğba Caner Sönmez; gençlerle miniklerin buluşma-sının hem çocuklar hem de gençler açısından çok olumlu geri dönütleri olacağını söyleyerek projede emeği geçen herkese teşekkür etti. (K

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.