Son Dakika

Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan Amasya’mıza 54 Milyon TL’lik dev spor yatırımı

Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan Amasya'mıza 54 Milyon TL’lik dev spor yatırımı

Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan Amasya’mıza 54 Milyon TL’lik dev spor yatırımı kazandırılıyor.

Yatırımların protokolü, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valimiz Dr. Osman Varol, Milletvekillerimiz M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez ile il yöneticilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen programda imzalandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemizi sporda öncü, gençliği ile güçlü bir ülke yapma doğrultusunda kararlılıkla çalışmaya devam ettiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu kapsamda 7 adet Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası, 3 adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 2 adet Gençlik Merkezi, 1 adet Antrenman Salonu, 500 seyircili Spor Salonu, Güreş Sahası ve Kamp Eğitim Merkezi ile spor tesislerinin bakım onarım çalışmalarının yer alacağı 54 Milyon TL’lik dev spor yatırımlarının ilimize kazandırılacağını ifade etti.

Bu çalışmaların, milletimize, Amasya’mıza, gençlerimize ve sporcularımıza hayırlar, bereketler getirmesini temenni eden Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Amacımız Amasya’yı merkeziyle, ilçeleriyle, beldeleriyle, köyleriyle yarınlar için çok daha güçlük kılmak. Türkiye’nin her alanda zirveye olan iddiasını Amasya’nın da içerisinde bulunduğu bir platformla yarınlara daha güçlü taşımak. Gençlik bizim en büyük umudumuz, en büyük gücümüz. Gençlerimizi yarınlara daha donamlı hazırlamak adına Gençlik Merkezlerimiz ile spor tesislerimiz ile devletimizin, milletimizin tüm imkanlarını bir araya getirme gayretiyle çalışacağız” diye konuştu.

Söz konusun yatırımların ilimize kazandırılması için çalışmalarda bulunarak gayret sarf eden Vali Dr. Osman Varol’da desteği dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı