Son Dakika

Genel Müdür Yardımcımız Hayati Özgür Amasya’da

Genel Müdür Yardımcımız Hayati Özgür Amasya’da

OGM Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür, Kadastro ve Mülkiyet Dairesi Başkanımız Ahmet Akbulut bölgemizde yürütülen ormancılık faaliyetleri ve Kadastro Mülkiyet çalışmalarını denetlemek ve incelemek için bölge müdür-lüğümüze ziyarette bulundu.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu Bölge Müdür yardımcılarımız; Mehmet Demirbağ, Mehmet Şakir Güneri, Gültekin Şenlikoğlu, Kadastro Mülkiyet Şube Müdürü Birol Yay, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer çelik tarafından karşılanan Genel Müdür Yrd. Hayati Özgür ve Daire Başk. Ahmet Akbulut Bölgede kadastro çalış-malarını yürüten Kadastro komisyon başkanlarının katılı-mıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu’nun bölgede yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmeyle baş-layan toplantı, Kadastro Şube Müdürü Birol Yay tarafından önceki yıllarda tamamlanmış çalışmaların tescil işlemleri ve 2021 yılı içerisinde yapılacak 2/B çalışmalarıyla ilgili su-nu eşliğinde bilgilendirme yapıldı.
Çalışmalarla ilgili yöneltilen soruları cevaplandırıldı.
Genel Müdür Yardımcımız Hayati Özgür ; Hedefimiz 2023 yılı itibariyle ülke genelinde kadastro çalışmalarını ve tescil işlemlerini tamamlamaktır.
Kadastro işini sevmeyenin yapabileceği bir iş değildir.
Orman kadastrosu yıllar öncesinden gelen ve devletle millet arasındaki mülkiyet ihtilafını, problemini çözmek için yapılmaktadır.
Bu problemi çözeceğiz ve ormanlara karşı işlenecek suçlara asla geçit vermeyeceğiz.
Tüm çalışmalarınızı ORBİS veri sistemine girmenizi istiyoruz.
Sahada yapılan çalışmaların sistem üzerinden anbean takibini yapmak etmek istiyoruz.
Kadastro çalışmalarını bitireceğiz ki tüm gücümüzle or-man varlığımızı zenginleştirmek ve sürdürebilirliğini artır-mak için çalışmalarımıza odaklanalım. dedi.
Daire Başkanımız Ahmet Akbulut ise; Kanun ve yönet-melikle ilgili bilgiler verdikten sonra ORBİS sisteminin GeoPortal üzerinde sağladığı sistemsel kolaylıklardan bahsederek sahadaki çalışmaları hızlandırmak için komis-yonlara her türlü desteği veriyoruz. 2023 yılı itibariyle ka-dastro çalışmalarını tamamlamak istiyoruz. dedi.
Toplantının sonunda komisyonların sahada karşılaştığı zorluklar ve talepler değerlendirilerek toplantı sona erdi.
Toplantının ardından Amasya merkez ilçe Albayrak köyünde yapılması planlanan kadastro çalışmalarıyla ilgili sahada incelemelerde bulunularak program sonlandırıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı