Son Dakika

Gönüllü Bağışçı Durmuş Çöpür’e Gümüş Madalya Verildi

Gönüllü Bağışçı Durmuş Çöpür’e Gümüş Madalya Verildi

Türk Kızılay’ına bugüne kadar düzenli olarak 34 defa kan veren bulunan Suluvalı bağışçı Durmuş Çöpür’e gümüş madalya takdim etti.

Suluova Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen kan bağış kampanyası etkinliğinde gönüllü bağışçı Durmuş Çöpür’e teşekkür ederek gümüş madalyasını takdim eden Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ile Türk Kızılay’ı Suluova Şubesi Başkanı Eyüp Oruç, kendisini insanlara örnek gösterdi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirten Kızılay’ı Suluova Şubesi Başkanı Eyüp Oruç, Kan bağışının çok önemli olduğunu, yaralı ve hastaların kan beklediğini, Türk Kızılay’ının kandan para almadığını sadece kan temini noktasında insani bir görev üstlendiğini, Kızılay’ın bağış kampanyaları neticesinde ise ülke genelinde kan ihtiyacının önemli ölçüde giderildiğini belirterek tüm vatandaşları kan bağışına davet etti.

Kızılay’a 10 kez bağışta bulunanlara bronz, 25 bağışa gümüş, 35 bağışa altın madalya ve 45 bağışa ise plaket verilmekte olduğunu ifade eden Eyüp Oruç, “Durmuş kardeşimiz 34 defa kan bağışı yaparak gümüş madalya almayı hak etti. Altın madalya’ya 1 bağış kaldı. İnşallah onu da kendisine takdim ederiz. Duyarlılığı dolayısıyla kendisine çok teşekkür ederiz. Bu arada, diğer madalya hak eden bağışçılarımıza da önümüzdeki günlerde madalyalarını takdim edeceğiz” dedi.

Bağışladığı 34 ünite kan ile Gümüş madalyayı hak eden gönüllü bağışçı Durmuş Çöpür ise, kan vermenin bir insanlık görevi olduğunu ve belirli aralıklarla bağışta bulunduğunu belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı