Son Dakika

Gönüllü Öğretmenler evlerinde maske dikiyor

Gönüllü Öğretmenler evlerinde maske dikiyor

Covid-19 ile mücadele kapsamında Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezlerince tıbbi maske üretimi devam ederken gönüllü öğretmenler de bu mücadeleye destek olmak istediklerini belirterek evlerinde maske dikmek istedikleri taleplerini müdürlüğe ilettiler.
Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personellerin ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bu güne kadar toplam 94.537 maske imal edilmiş olup bu maskelerin 8.000’i gönüllü öğretmenlerimizce evlerinde hazırlanmıştır.
Maske üretimi hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Pandemi ile mücadelede Sayın Valimiz Dr. Osman Varol’un talimatları ile ihtiyaç duyulan maskelerin üretimi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okullarımızda devam ederken gönüllü öğretmenlerimizce evlerinde maske üretimini organize ettik. Öğretmenlerimizin bu süreçteki destekleri ve aldıkları roller daima hatırlanacaktır. Eğitim camiamız toplumumuzun ihtiyaç duyduğu her alanda milletimizin onurlu bir ferdi olarak üzerine düşeni yapmak için daima hazırdır. Emeklerini esirgemeyen kıymetli öğretmenlerimiz iki gün gibi bir sürede 8.000 maske üretmeyi başardılar. Maskeleri dağıtımlarını yapmak üzere İl Özel İdare Genel Sekreterliğine teslimi gerçekleştirilmiştir. Pandemi ile gerek kamu ve özel sektör olmak üzere birlik ve beraberlik içinde mücadelemize devam ediyoruz. Gerek Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki usta öğretici ve kursiyerlerimize gerekse gönüllü öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı