Son Dakika

Göynücek Konuralan ve Hasanbey Köyleri sağlıklı içmesuyuna kavuştu

Göynücek Konuralan ve Hasanbey Köyleri sağlıklı içmesuyuna kavuştu

Amasya’nın Göynücek ilçesine bağlı Konuralan ve Hasanbey Köyleri sağlıklı içme su-yuna kavuştu.
Amasya İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü yatırım programı çer-çevesinde yürütülen projelerden; Göynücek İlçesine bağlı Konuralan ve Hasanbey Köy-lerinde, içmesuyu terfii binası, terfii hattı ve enerji nakil hattı (E.N.H.) projeleri tamam-lanarak hizmete açılmıştır.
Konuralan Köyünde daha önceden İl Özel İdaresi tarafından sıhhi hale getirilen 30 m3’ lük içme suyu deposuna, 2020 yılında gerçekleştirilen sondaj çalışması sonucunda temin edilen içmesuyu kaynağı, yeni yapılan terfii binası, 210 metre terfii hattı ve Enerji Nakil Hattı (E.N.H.) marifetiyle ulaştırılmıştır.
Diğer taraftan Hasanbey Köyünde de yetersiz olan içme suyuna ek kaynak oluşturulmak üzere sondaj çalışması gerçekleştirilmiş olup, mev-cut 50 m3’ lük içmesuyu deposuna, yeni yapılan terfii binası, 230 metre terfii hattı ve Enerji Nakil Hattı (E.N.H.) marifetiyle içmesuyu ulaştırılmıştır.
Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı içmesuyu kaynağı oluşturmak üzere tesis edilen terfii binaları dış etkenlere karşıda tel örgü sistemi ile korunaklı hale getirilerek vatandaşlarımızın hizmetine açılmıştır.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla köylerimizde yapmış oldu-ğumuz içme suyu projelerimiz hayata geçirilerek köylerimize sağlıklı ve yeterli içme suyu temin etmekteyiz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.