Son Dakika

Grup Teorisi-I Kitabı Yayına Hazır

Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ergül Türkmen ile Prof. Dr. Burcu Nişancı Türkmen tarafından hazırlanan ‘Grup Teorisi–I’ adını taşıyan kitap yayın aşamasına geldi.
Yayın aşamasına gelen ‘Grup Teorisi–I’ kitabı hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ergül Türkmen ile Prof. Dr. Burcu Nişancı Türkmen “Grup Teorisi-I adıyla hazırladı-ğımız kitabın amacı, cebirsel yapıların temeli olan grup teorisini okura detaylı ve açık bir dil ile sunmaktır. Lisans seviyesinde hazır-lanmış olmasına karşın derinlik kazandırarak hazırlanmış lisans dersleri üzerinde bir kapsama sahip bu kitap, cebir ve sayıların teorisi ve anabilim dalında yüksek lisans yapan bir öğrencinin grup teorisinde temel bilgileri edinebileceği bir kaynak olarak tasarlanmıştır. Bu günlere gelmemizde emeği geçen hocalarımıza; öğrencilerimi-zin hiçbir ücret ödemeden edinebileceği online basım yolunu açan Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Duman’a ve basımda emeği geçen personele teşekkür ederiz.” dedi.
Kitaba ilişkin kısa bir değerlendirme yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ise, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ergül Türkmen ile Prof. Dr. Burcu Nişancı Türkmen tarafından hazırlanan ‘Grup Teorisi–I’ adlı kitabın yayınlandığı alana yönelik önemli bir kay-nak kitap olacağını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı