GÜNCEL HABER

“GÜNDEME GELMEK İÇİN DİYANETE SALDIRMAYIN

Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal; “Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce’nin, partisinin 1. Olağan Kurultayı’nda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik hakaretlerini sert bir dille eleştirerek “Gündeme gelmeyenler, ülkesi için anlatacak projesi olmayanlar Diyanet’e ve onun başkanına saldırmayı marifet zannediyor” dedi.
Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş üzerinden dindarlara ve Diyanet İşleri Başkan-lığı’na saldırıların arttığına dikkati çeken Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal Diyanet “İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğraf-yasına hizmet eden, mazlumların çare-sizlerin imdadına yetişen, iman ve haki-kat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir devlet kurumumuzdur.
Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, önyargılı insanlar olarak niteliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsız-laştırmayın bir yöntem olarak kullan-mak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.
Ülkesi adına anlatacak projesi olmayanların gündeme gelmek için ge-nel kurulunda Diyanet İşleri Başkanımızı hakaretlerle ağzına alma-sını manidar buluyor bu tür ucuz oyunlara milletimizin prim vermeye-ceğini kendisine hatırlatmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Diyanet’e geçmişte yapılan saldırılar karşısında da bir ve beraber olduklarını hatırlatan Topal konuşmasına şöyle devam etti :
Diyanet İşleri Başkanlığı’na çamur at izi kalsın, diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bu günlerde, bilgi sahibi olmadan, fikir üretenlere inat, dünyanın en ücra yerlerine Türkiye’nin nişanesini taşıyan Diyanetimizin de onun değerli başkanının da yanındayız.
“Hutbelerde neden Atatürk’ün adı geçmiyor” diye istismar siyaseti yapan-lara tarihi arşivlere bir göz atmalarını öneriyoruz: Atatürk, 5 Mart 1924 tarihli kararname ile hutbelerde adından bahsedilmesini bizzat kendi imzası ile yasaklamıştır.
Tüm valiliklere gönderilen karar-namede kişilere değil, millete ve Cum-huriyet’e dua edilmesi bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından istenmiştir. Onun vasiyetine uyularak yapılan bu uygulamayı her seferinde Diyaneti ve onun başkanını karalamak ve hakaret etmek için fırsata çevirenleri bu millet gayet iyi biliyor.
Sayın İnce bu millet ile yol almak istiyorsan önce bu milletin vicdanından ayrı düşmeyi öğrenmeni tavsiye ederiz.
Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor , yapılan saldırılar karşısında Diyanet alanında etkili ve yetkili sendika Diyanet-Sen olarak ‘Diyanetimizin de onun Değerli Başkanının da yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı