Gündem

GÜNÜMÜZ VE GELECEĞİN YEŞİL MESLEKLERİ TEMASIYLA MESLEKİ BECERİLER FUARI AÇILDI

Mesleki Beceriler Fuarı Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açık alanında yapıldı.Fuar açılı-şına Vali Yardımcısı Sayın Faruk EKİZ ,protokol üyeleri, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TÜRKMEN,Şube Müdür-leri Bedir ARSLAN ve Alparslan KANAR katıldı.
Merzifon Ziyapaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gösterileri ve Amasya İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerin büyük bir özenle yaptığı gıdalar kokteyl ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.Fuarda il genelindeki Meslek Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Halk Eğitim Merkezi ve Amasya Üniver-sitesi tarafından oluştu-rulmuş stantlarda mesleki beceriler; bir takım canlı uygulamalar, gösteriler ve sunumlarla geniş bir ziyaretçiye tanıtıldı ve sunuldu.
Ayrıca çağımızda önem kazanan “Geleceğin Yeşil Meslekleri” diye tabir edebileceğimiz iklim deği-şikliği ve küresel ısınmanın etkilerini en aza indirme odaklı meslekler tanıtıldı ve meslek dallarına yönelik tasarlanmış ürünler sergi-lendi. Avrupa Mesleki Beceriler haftası kapsa-mında düzenlenen bu fuar ile, AB projeleri sayesinde mesleki beceri transferinin katkıları tanıtılarak ziyaretçilere yeteneklerini keşfetme fırsatı sunuldu. Katılımcılarda var olan becerilerin daha yeşil bir dünya için ortak katkıyla hayal edilmesi amaçlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.