Son Dakika

Hafta Boyunca Üşüyeceğiz!..

Hafta Boyunca Üşüyeceğiz!..

Amasya’da geçtiğimiz Cumartesi akşam saatlerinden itibaren etkili olan soğuk havanın bu hafta boyunca etkisini sürdürmesi bekleniyor. Bu hafta Amasya ve çevresinde yağış beklenmiyor.
Meteorolojik verilerden elde edilen bilgilere göre, hafta boyunca Kuzey yönlerden esecek sert rüzgarlarla birlikte soğuk hava etkili olmaya devam edecek. Özellikle sabah saatlerinde hissedilir şekilde düşecek hava sıcaklığının, Çarşamba ve Perşembe sabah saatlerinde 4-5 derece dolaylarına kadar düşmesi tahmin ediliyor. Hafta boyunca en yüksek sıcaklığın ise 9 – 10 derece dolaylarında olması tahmin ediliyor.
Amasya’da hafta boyunca gece saatlerinde ise hava sıcaklığının eksinin altına düşeceği ve çarşamba’yı perşembe’ye bağlayacak gece ise eksi 3 derece olması tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının yağışla birlikte güneybatı kesimlerinde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir.
YAĞMUR VE DON UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları ile Samsun, İstanbul, Amasya,Kocaeli, Sakarya ve illerinin kuzey ilçelerinin yağmurlu olacak.
PERŞEMBE YAĞIŞ BAŞLIYOR
Yapılan tahminlere göre, Amasya’yı hafta başında yağış bekliyor.
Perşembe günü için sağanak yağış beklenen şehir genelinde sıcaklık ise 18 derece civarında olacak.
Haftanın ilk gününde yüzünü gösteren yağışın etkisiyle perşembe günü hava sıcaklığı çok bulutlu ve yağışlı havayla birlikte 11 derecelere kadar düşüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı