Son Dakika

Halil Oflu; “Devlet Her Zaman 18 Yaşındaysa Ormanlarımızda Hep 18 Yaşında Olmalıdır.”

Halil Oflu; “Devlet Her Zaman 18 Yaşındaysa Ormanlarımızda Hep 18 Yaşında Olmalıdır.”

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu “2021 yılı iş programları doğrultusunda başlatılan çalışmaların denetimlerine Samsun Orman İşletme Müdürlüğüyle devam edildi.”
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Bölge Müdür Yardımcımız Gültekin Şenlikoğlu, Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden beraberliğinde Samsun’a gelişlerinde İşletme Müdürü Menderes Özkolay ve Müdür Yardımcısı Emin Tiryaki tarafından karşılandı.
Bölgede yürütülen ormancılık faaliyetleri hakkında bilgiler alan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, denetim ve incelemelerde bulunmak için Ada Şefliğine hareket etti
Ada Orman İşletme Şefi Mesut Kayalı tarafından karşılanan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ve beraberindekilere 45 nolu bölme 17.7 Ha Kızılçam ve Karaçam karışımı sahada yapılan boşaltma kesimiyle ilgili tamamlanan çalışmalar hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından sahada incelemelerde bulunuldu.
Denetimlerin devamında Ada Şefliği 1-2-3-5 nolu kayın bölmelerinde yapılan gençleştirme çalışmaları denetlenerek aynı bölmelerde yapılması planlanan boşaltma kesimiyle ilgili olarak sahalarda inceleme ve fikir alışverişinde bulunuldu.
Denetim ve incelemelerini tamamlayan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
Ormancılık faaliyetlerimizin gerçekleştirilmesi açısından değerlendirdiğimizde, kış mevsimi içerisinde olmamıza rağmen sahada yürütülecek çalışmalar için hava ve saha koşullarının çok uygun olduğunu görüyoruz.
Mevsim koşullarından en yüksek faydayı elde etmek için tüm birimlerimiz ekipleriyle birlikte 2021 yılı iş programlarına hızlı bir giriş yaptılar.
Bizler de ekiplerimize yardımcı olmak için bölgelere gidiyor tecrübelerimizi paylaşıyor, çalışmalarına ivme kazandırıyoruz.
Devletin bütünlüğünü, her zaman genç, üretken ve dinamik olduğunu anlatan bir söz vardır. “Devlet her zaman 18 yaşındadır.” denir.Bizlerde ormanlarımızın genç ve sağlıklı olarak sürdürebilirliğini sağlamak için çalışmalarımızı her şart ve koşulda sürdürüyoruz.
“Devlet her zaman 18 yaşındaysa Ormanlarımızda hep 18 yaşında olmalıdır.”
Başarı bir ekip işidir. Programlı, planlı ve disiplinli olarak hareket ederek hedeflerimize ulaşacağız.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.