Son Dakika

Halk eğitim merkezi çalışanları da ödüllendirilmelidir

Halk eğitim merkezi çalışanları da ödüllendirilmelidir

Amasya Türk Eğitim Sen İl Başkanı Kamil Terzi, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarımız ülke-mizin salgınla mücadelesinde inanılmaz gayret ve katkı ortaya koydular dedi.
Terzi, “Meslek liselerimiz dezenfektan, maske, tek kullanımlık tulum/önlük ve yüz siperliği hatta solunum cihazı üreterek müthiş bir performans sergileyerek gururumuz oldular.
“Meslek lisesi memleket meselesi” gerçeği sanırım Kovid-19’la mücadelede çok açık şe-kilde görüldü.
Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerimizde görev yapan ve bu süreçte gayret ortaya koyan 7312 kişiden oluşan yönetici, öğretmen, personel ve öğrenciye başarı ve teşekkür belgesi verdi. Tebrik ediyoruz. Aynı şekilde yaygın eğitim kurumlarımızda çalışan meslektaşlarımızın da ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü biliyoruz ki, geride bıraktığımız süreçte MEB’e bağlı kurumlarda 150 milyonun üzerinde maske üretimi yapıldı. Bu üretimin çok önemli kısmı da Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerinde gerçekleşmiştir. Koca koca Avrupa ülkelerinin birbirlerinin maskelerini çaldığı bir dönemde ülkemizde bu anlamda sorun yaşanmadıysa, bunda en önemli pay, yaygın eğitim kurumlarımızda emek veren mes-lektaşlarımızındır.
MEB’in bu kurumlarımızda görev yapan eğitim çalışanlarının da ödüllendirilmesi için ge-rekli adımı atacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı