Gündem

HALK KART’ PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, ‘Merzifon Halk Kart’ projesini hayata geçirdiklerini ifade ederek vatandaşların asla yalnız olmadıklarını söyledi.

Kargı, ‘Merzifon Halk Kart’ projesini hakkında bilgiler verdi.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon Muhtarları ve Merzifon Belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek gerçekleştirdiği toplantıda Merzifon Halk Kart hakkında açıklamalarda bulundu. Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Halk Kart’ın 2022 yılının Şubat ayında uygulamaya başlanacağını söyledi.

Başkan Kargı, Merzifon Halk Kart’ın Merzifon’da ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gıda yardımı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bir proje olduğunu dile getirdi.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, bu projenin ihtiyaç sahiplerine yapılan bir yardım olduğu kadar aynı zamanda yerel esnafa destek olan bir proje olduğu konusuna dikkat çekti.

Yapılan projede yardım alacak ihtiyaç sahibi vatandaşların puanlama sistemiyle seçildiğini ve bu konuda büyük hassasiyet gösterildiğini dile getiren Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, ihtiyaç sahiplerine yapılan bu projenin hayata geçmesiyle sevincini ifade etti.

Merzifon’da ilk defa gerçekleşen Merzifon Halk Kart Projesi’nin ilk yılında yardım yapılacak olan kişi sayısı ise 600 kişi olarak belirlendi.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı yaptığı açıklamada “Şehrimizde ikamet eden, maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımızın evlerine, Belediyemiz olanakları dahilinde gıda yardımı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz, anlaşmalı yerel marketlerde geçerli olacak ‘Merzifon Halk Kart’ projemiz hakkında bilgi paylaşımında bulunmak, ayrıca çalışmalarımızla ilgili genel bir değerlendirme yapmak amacıyla kıymetli mahalle muhtarlarımız ve basın mensuplarımızla bir araya geldik. Günümüz zorlu ekonomik koşullarında ihtiyaç sahiplerimizin bir nebze de olsa aile bütçelerine katkı sunmak ve aynı zamanda yerel esnafımıza destek olmak amacıyla şehrimizde bir ilk olarak gerçekleştireceğimiz projede, muhtaçlık sınırının altında gelire sahip olan ya da geliri olmayan 600 ihtiyaç sahibimize vereceğimiz sosyal destek kartıyla Şubat ayından yılsonuna kadar her ay 150 TL yardım sağlayacağız. Ayrıca Ramazan ayındaki artı 150 adet sosyal destek kartıyla toplam 750 ihtiyaç sahibimize ulaşacağız. Hemşerilerimiz bu kartlarla gıda alışverişlerini gerçekleştirecekler. Başvuru koşulları sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacak olup ihtiyaç sahiplerimiz başvurularını Halkla İlişkiler Müdürlüğümüzden yapabilirler.

Büyük bir itinayla yürüttüğümüz ve E-Belediye sosyal yardım modülü üzerinden detaylı gelir bilgisi sorgulamasıyla, ev tahkikatleriyle, puanlama sistemiyle, hakkaniyetli bir şekilde tamamlayacağımız bu süreçte emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüze, Halkla İlişkiler Müdürlüğümüze, halkımızın en iyi hizmeti alabilmesi için daima işbirliği içerisinde olduğumuz kıymetli muhtarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı