GÜNCEL HABER

Halkımızın Sağduyusu ve Denetimlerle Bu Süreci de Atlatacağımıza İnanıyorum

Halkımızın Sağduyusu ve Denetimlerle Bu Süreci de Atlatacağımıza İnanıyorum

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Baş-kanlık etti.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bu-lut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz katıldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Son iki haftadır ilimizin de içinde yer aldığı Kara-deniz Bölgesinde yüksek oranlarda vaka artı-şı yaşanmış ve Amasya Yüksek Riskli ka-tegoride yer almıştır. İçişleri Bakanlığımızın gönderdiği genelge kapsamında ‘Tematik Denetimler’ yaparak, haftanın her günü farklı sektörlere yönelik özel denetimler gerçek-leştiriyoruz.
Tüm ilçelerimizde ilgili birimlerimiz yoğun şekilde denetim yapıyorlar. Çevre illerden kaynaklanan riskleri düşürmek adına özel tedbirler alacağız. Camilerden yapılan anonslar bu sürece olumlu katkı sağladı, ili-miz genelinde bu uygulamaya devam ederek, kamu kurumlarının amirleri ile meslek oda-ları ve esnaf odalarının da yer aldığı dene-timlere aynı hassasiyetle devam edeceğiz. Aşılamada hedef nüfusumuzu çok büyük oranda aşıladık. Sağlık alt-yapısı ve yatak doluluk oranları açısından bir sıkıntımız bulunmuyor. Bu sürece halkımızda destek vermeli, özellikle ev ziyaretlerine ara veri-lmelidir. Bu süreçten en çok etkilenen esnafı-mızın mağduriyetini gidermek için halkımız-dan duyarlı olmalarını rica ediyorum.” Top-lantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konu-larda görüş alışverişinde bulunurken, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve kolluk birimlerine çeşitli talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı